Skocz do zawartości

Problem z zaprogramowaniem atmegi8


konrad1115

Pomocna odpowiedź

Nie jednym lecz dwoma - musisz zrobić dzielnik i tak dobrać rezystory, by kontrast odpowiednio wyregulować.

Wg schematów tak, ale w 100% sprawdzonych przypadków dało się to samo zrobić jednym rezystorem. Z tego co pamiętam pomiędzy Vcc a V od kontrastu. O tyle fajne połączenie, że można zrobić bodajże jednym rezystorem smd na samym wyświetlaczu 🙂 ale i tak lepiej najpierw sprawdzić potencjometrem.

miałem potencjometr 10k ale przez przypadek go spaliłem nie mam drugiego zeby go zastąpic a do najbizszego sklepu mam 20 km

potencjometr kosztuje <50gr, wiem, że na początku nawet wydanie 15zł może wydać się sporym wydatkiem, ale zapas podstawowych elementów pasywnych mieć po prostu należy!

Link do komentarza
Share on other sites

Wg schematów tak, ale w 100% sprawdzonych przypadków dało się to samo zrobić jednym rezystorem. Z tego co pamiętam pomiędzy Vcc a V od kontrastu. O tyle fajne połączenie, że można zrobić bodajże jednym rezystorem smd na samym wyświetlaczu 🙂

Czy to zapewni stabilny kontrast w każdej sytuacji (wahania napięcia)?

Nie ma jakichś widocznych oznak zmiany kontrastu w czasie pracy?

Pytam, bo nie próbowałem.

Link do komentarza
Share on other sites

Czy to zapewni stabilny kontrast w każdej sytuacji (wahania napięcia)?

To było przy zasilaniu stabilizowanym 5V, więc jak się zachowa przy napięciu niestabilizowanym nie jestem w stanie odpowiedzieć. Poza tym to jest "chyba" do Vcc, musiałbym sprawdzić dokładnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.