Skocz do zawartości

Rozmieszczenie sharpów w minisumo


KrzyChmiel

Pomocna odpowiedź

Witam buduje swojego 1 minisumo, mam problem z rozmieszczeniem sharpów, chciałbym je umieścić najniżej jak to możliwe.

Czy można spiłować te mocowania z sharpów?

Czy czujniki umieszczone bezpośrednio koło siebie zdadzą egzamin?

załączam rendery ;]

IMG_4efb539d1322f4085.jpg

EDIT:

Nad klinami jeszcze pracuję, czyli lepiej bedzie jeżeli zamontuje sharpy piętro wyżej w większej odległości?

Link do komentarza
Share on other sites

No coś nie widać tych renderów. Jak chcesz piłować, to piłuj - nikt ci nie broni, ale jak będziesz je mocował? 😉 Zależy jak rozumiesz, że te Sharpy są rozmieszczone obok siebie. Bo mogą być na dwa sposoby bezpośrednio obok siebie.

EDIT:

Ograniczasz konstrukcje - jeżdżące pudło za przeproszeniem... Dodaj kliny to będzie o niebo lepiej 😉 Dwa Sharpy obok siebie dają jemu efekt oczu, ale nie wiem czy jest sens je tak montować, bo co jak przeciwnik będzie po środku Sharpów?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie widzę problemów w związku z nazwą, nie są to nazwy zastrzeżone, aczkolwiek może wprowadzać to później w błąd, bo może być kłopot ze zidentyfikowaniem właściwego Bogusia. Co do konstrukcji to zależy ile ich masz do dyspozycji. Jeśli 2 to daj je obok siebie, jak w większości konstrukcji, jeśli więcej to daj po bokach jeszcze, postaraj się obniżyć całość, dodaj klapki opadające poprzez szarpnięcie i będzie ok.

Link do komentarza
Share on other sites

KrzyChmiel, co to jest UTP? nazwę BoguŚ jako pierwszy użył Kaszek nie wydaje mi się aby to był jakiś problem aby takich nazw było więcej ale ja osobiście wolał bym mieć nazwę niepowtarzalną. co do sharpów ja mam podszlifowane i działają jednego nawet rozebraliśmy na części pierwsze ale już nie działał😃 jeśli miałbym tylko 2 czujniki to dałbym je na wprost w max rozstawieniu lub centralnie jeden z przodu a drugi z tyłu.

Link do komentarza
Share on other sites

UTP :> http://roboty.utp.edu.pl/ Przypominam że to mój pierwszy robot jestem totalnie zielony. Jestem modelarzem i chciałbym spróbować czegoś innego :> Organizator daje 3 sharpy i płytki. 1 będzie z tyłu a pozostałe z przodu, chciałem je spiłować żeby się zmieściły tak nisko, ale chyba posłucham bardziej doświadczonych kolegów rozmieszczę je trochę wyżej i dodam klapy. Nie licze na jakieś sukcesy, chcę się czegoś nauczyć i przede wszystkim dobrze bawić. Zastanawiam się czy zmniejszyć prześwit.

Link do komentarza
Share on other sites

Dodałem klapki, poprawiłem sharpy. Wysokość robota ~5cm więcej nie dam rady.

Czekam na sugestie i krytykę.

Doradzcie jaki aku kupić musi się zmieścić w 58mm x 38mm wys 27mm 11.1V żeby dała rade pociągnąć 4 pololki

Link do komentarza
Share on other sites

Ze względu na rozmiar i specyfikację tych czujników pozostaw tak jak jest obecnie (2 z przodu i 1 na tył). Jeden z przodu i po bokach ma chyba robot o nazwie ,,Pretty Kate''. Ma do swoje tzw. zady i walety. Mianowicie jeśli Twój robot nie będzie dostatecznie szybki, tudzież wolniejszy od przeciwnika to będzie wariował, ale skoro planujesz napęd pololu to powinno być dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

A ja się przyczepie do tych spychaczy. Zrobiłeś je na cienkim jednym opuszczanym w dół ramieniu. Nie obawiasz się że będzie ono się ruszać na boki i będzie mało stabilne i wytrzymałe? Jednym słowem nie spełni swoich zamiarów?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.