Skocz do zawartości

Cny70 rozne wersje?


filipson

Pomocna odpowiedź

Mam problem z czujnikami cny70 w moim lf-ie. Mam ich 5, z czego jeden ostatnio sie zepsuł więc dokupiłem nowy. problem z tym, że 4 czujniki przy czarnej lini dają ok 3V, a ten nowy ok 1V.

Zauwazyłem małą różnicę w oznaczeniach. nowy czujnik to cny-70 v69 118, pozostale 4 to cny-70 v69 105

Nie znalazłem nic na temat tych oznaczeń w datasheet 🙁

Myślicie, że różnica napięć może mieć związek z tą liczbą?

Link do komentarza
Share on other sites

Już kiedyś o tym pisałem, CNY70 dają bardzo różne wyniki w obrębie jednego producenta, a jest ich niejako 2, Telefunken, którego właścicielem jest Vishay no i sam Vishay. Z tego co pisały osoby posiadające te z literkami TK to dawały one praktycznie identyczne napięcia. Moje z V dawały napięcia różniące się o ponad 30%, więc jest to możliwe, że masz to samo. Ja do pierwszego linefollowera - Psotka, wybrałem 4 czujniki z 10, a i tak miałem jeszcze sporo różnice w odczytach.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

emix95, ty masz problem pewnie ze złym podłączeniem fototranzystora. Nawet w tej gorszej wersji różnice pomiędzy poziomami napięcia nad białym i czarnym były dużo wyższe. Dopóki nie zamieścisz zdjęć z podłączenia całości to nikt tobie nie pomoże. Już kilkukrotnie o to prosiłem, a swoimi postami prosisz się niestety o 3 ostrzeżenie, które zablokuje ci możliwość pisania na forum na dość długi czas.

Link do komentarza
Share on other sites

jeżeli dioda ir działa to chyba wszystko działa?

i jeżeli widać różnice między białym a czarnym to chyba działa?

fotki zaraz wrzucę

Link do komentarza
Share on other sites

emix95, czy ty nie masz zwarć na tej płytce? Przecież tam ścieżki stykają się przez niewytrawioną do końca miedź z ramką dookoła ścieżek. Tak na marginesie to po co dajesz takie zdjęcia, skoro wiesz, że nic na nich nie widać. Wielkość zdjęcia nie jest wyznacznikiem jakości obrazu na nim.

Zrób 2 porządne zdjęcia, właściwie to jedno wystarczy, tej płytki z CNY70 od strony ścieżek, tylko niech będzie wszystko na niej widać, bo od strony czujników już jest:

Link do komentarza
Share on other sites

emix95, ale wydaje ci się, czy zmierzyłeś i rzeczywiście nie ma zwarć? Konkrety poproszę, udzielaj konkretnych odpowiedzi na to o co pytałem, zaoszczędź nam czasu. Na jednym ze zdjęć (dokładniej na tym SNC01811.jpg) widać na płytce taki cień/ nalot. Tak właśnie wygląda niedotrawiona miedź pomiędzy ścieżkami.

Link do komentarza
Share on other sites

Odpowiadam Nie ,sprawdziłem miernikiem i miernik nic nie pokazuje!

[ Dodano: 28-05-2012, 18:31 ]

Wiec tak na tym z lewej jak u góry mamy złącze

Jak nic nie widzi 4,54V biała kartka 4,48-4,41V czarne 4,51V

2 od lewej

Jak nic nie widzi 4,53V biała kartka 4,42V czarna 4,51V

Link do komentarza
Share on other sites

emix95, a do czego ty masz te rezystory 470 Om powpinane? Są one podłączone do kolektora fototranzystora, ale nie wiem gdzie drugi brzeg ich jest podłączony. Jeśli to mają być rezystory podciągające kolektor fototranzystora do plusa zasilania to są dużo za małe. Masz gdzieś schemat tego twojego tworu?

Link do komentarza
Share on other sites

emix95, teraz to już załamałeś mnie całkowicie, ten schemat nie przedstawia tego co masz na płytce z czujnikami, ale skoro rezystory 470 Om są dla diod IR na tym schemacie to strzelam, że masz źle podłączone CNY70, bo wlutowane są zgodnie z tym co jest w pliku Janusz_005.pdf.

Na podstawie tego schematu, i tak kiepskiej jakości zdjęć, niestety nie jestem w stanie ci pomóc. Jak masz schemat samej płytki czujników to go poproszę, jeśli go nie masz to wygląda mi na to, że rezystory podłączone zamiast do diod IR masz do kolektorów fototranzystorów.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.