Skocz do zawartości

Cny70 rozne wersje?


filipson

Pomocna odpowiedź

emix95, znasz taką zabawę w porównaj dwa obrazki i znajdź między nimi różnice?

Odpowiem ci dlaczego nic ci nie działa tak jak trzeba. Masz wlutowane złe rezystory w złych miejscach. Tam gdzie powinny być 10k podciągające fototranzystory do plusa zasilania ty masz wlutowane 470 Om i 560 Om, przez co nie masz praktycznie różnicy pomiędzy białym a czarnym. A tam gdzie powinieneś mieć rezystory 220 Om masz jakiś misz masz wartości. Czym się kierowałeś żeby je tak polutować skoro nawet nie znając kodu paskowego rezystorów gołym okiem widać, że są inne i coś tu jest nie halo.

Powinieneś teraz zrobić tą płytkę od nowa, dać nowe CNY70, bo te już są mocno nadwyrężone i prawidłowe rezystory. Czy nie mogłeś od początku wstawić tych zdjęć?

Link do komentarza
Share on other sites

Płytkę muszę wykonać ręcznie bo u mnie nigdzie nie można dostać papieru kredowego.

A co do cny70 to kupowałem je na necie.

U mnie w mieście nie ma żadnego sklepu elektronicznego

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz za to odpowiadasz na niezadane pytania. Nie ważne gdzie co kupiłeś i czego nie masz.

Sabre, zaproponował ci co powinieneś zrobić a ty od razu nie dosłownie mówisz 'i tak zrobię po swojemu'. Kup papier na allegro.pl z przesyłką dostaniesz za 15zł, zrób normalną płytkę i dobrze ją polutuj, wtedy pogadacie jak ludzie, którzy wiedzą na czym stoją.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

emix95, znowu nie odpowiedziałeś na moje pytania.

Mała rada, jak będziesz robił płytkę to wydrukuj ją na zwykłym papierze i weź cyrklem zrób ślady na laminacie albo miedzi przez ten wydrukowany wzór płytki (tylko zrób to dobrze, bo jak przyłożysz papier ze złej strony to wyjdzie ci odwrotnie). Będziesz miał równiej rozmieszczone elementy względem otworów.

Link do komentarza
Share on other sites

To wiem akurat jak robić, nieraz udaje mi sie załatwić że kolega druknie mi a ja mam drukarkę atramentową.

Ale poszukam w papierniczych papieru kredowego i może w drukarni mi wydrukują.

[ Dodano: 29-05-2012, 19:41 ]

Tak więc wytrawiłem nową płytkę wszystko zamontowałem i jest różnica na białym niecały 0,5V na czarnym 4,10V a jak nic nie ma to 4,25V

ale dalej nie reaguje właśnie zauważyłem problem kolega piotreks-89

Jeżeli połączę tak te złącze 1 do 1 itd to wtedy diody ir nie świecą a jak podłącze na odwrót to świecą

22.thumb.jpg.f8a5c11cea7436b6277451cc8ac6a138.jpg

21.thumb.jpg.793b65f3dbfda2666e65247f68e2e1f2.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Tak więc wytrawiłem nową płytkę wszystko zamontowałem i jest różnica na białym niecały 0,5V na czarnym 4,10V a jak nic nie ma to 4,25V

Wreszcie jakiś sukces 😃, masz nauczkę na przyszłość, żeby używać takich elementów jak oryginalnie były. A co do złącza to rzeczywiście kolega piotreks-89 się pomylił, plus dla ciebie za spostrzegawczość, ale skoro już wiesz jak jest poprawnie to nie zakładaj inaczej. Co do problemu nie wykrywania linii to już jest wina oprogramowania a nie płytki z czujnikami więc zaśmiecanie tego tematu nie ma sensu. Wracamy do pierwotnego.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.