Skocz do zawartości

WinAvr-konfiguracja


mario246

Pomocna odpowiedź

Witam

Mam problem z konfiguracją winavr. Zacząłem się uczyć tego kursu na forbocie c dla avr, i zacząłem od konfiguracji środowska. W pliku makefile ustawiam sobie nazwę, procesor-atmege8, programator avrisp, port programatora usb. I chcę napisać ten pierwszy program i tam wykorzystuje się ten plik makefile i gdy wciskam w notepad podczas programowania tą opcję makefile all czy jakoś tak to wywala mi to:

> "make.exe" all

-------- begin --------
avr-gcc (WinAVR 20080610) 4.3.0
Copyright (C) 2008 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.

make.exe: *** No rule to make target `"led".elf', needed by `elf'.  Stop.

> Process Exit Code: 2
> Time Taken: 00:00

Proszę o pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, właśnie odnośnie AVR Studio 5, jest jakiś knif na skompilowanie programu do BIN? Bo niestety mój bootloader nie przyjmuje HEX'ów, a na ATmega164 nie ma zbyt wielkiego wyboru w bootloaderach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tylko ja zmieniałem tam tą nazwę.

Jeśli ktoś może to niech wstawi ten plik poprawny z makefili dla programatora avrisp usb atmega8

Weź się w garść i zamiast używać przestarzałego środowiska zainstaluj to co radziłem powyżej. i zapomnij o makefile które Studio tworzy za Ciebie i zawsze poprawnie.

Link do komentarza
Share on other sites

dondu, właśnie odnośnie AVR Studio 5, jest jakiś knif na skompilowanie programu do BIN? Bo niestety mój bootloader nie przyjmuje HEX'ów, a na ATmega164 nie ma zbyt wielkiego wyboru w bootloaderach.

Próbowałeś Hex2bin?

http://gnuwin32.sourceforge.net/packages/hex2bin.htm

Programik jest konsolowy, więc możesz w ustawieniach projektu dodać go potem jako "post build events".

Jeśli ktoś może to niech wstawi ten plik poprawny z makefili dla programatora avrisp usb atmega8

Instalowanie AVRStudio 4 trwa <5 minut. Ile swojego i naszego czasu zdążyłeś już stracić pisząc na forum?

Link do komentarza
Share on other sites

Nie, przed chwilą ściągnąłem sobie AvrStudio 5. Zrobiłbym to szybciej ale szkołę mam, ale jeszcze jutro i 2 tyg wolnego i za nauke C się biorę.

Hmmm

Teraz wywala mi takie coś

Build started.
Project "led.c.avrgccproj" (Compile target(s)):
Target "Compile" in file "E:\Język C\Vs\AvrGCC.targets" from project "C:\Documents and Settings\Właściciel\Moje dokumenty\AVRStudio\led.c\led.c\led.c.avrgccproj" (entry point):
Using "RunAvrGCC" task from assembly "E:\Język C\Vs\AvrGCCLib.dll".
Task "RunAvrGCC"
	E:\Język C\AVR ToolChain\bin\make.exe "led.c.o" 
led.c.c
	Invoking: AVR/GNU C Compiler
	"E:/J─Özyk C/AVR ToolChain/bin/avr-gcc.exe" -funsigned-char -funsigned-bitfields -O0 -fpack-struct -fshort-enums -g2 -Wall -c -std=gnu99  -mmcu=atmega8   -MD -MP -MF"led.c.d" -MT"led.c.d" -o"led.c.o" ".././led.c.c"
	System nie może odnaleźć określonej ścieżki.
	make: *** [led.c.o] B│╣d 1
Done executing task "RunAvrGCC" -- FAILED.
Done building target "Compile" in project "led.c.avrgccproj" -- FAILED.
Done building project "led.c.avrgccproj" -- FAILED.

Build FAILED.[\code]

Nie wiem czy dzisiaj będę miał czas nad tym pomyśleć, muszę iść trochę się pouczyć na jutro.
Link do komentarza
Share on other sites

A czytać po polsku potrafisz?

Build started.

E:\Język C\AVR ToolChain\bin\make.exe "led.c.o"

led.c.c

Invoking: AVR/GNU C Compiler

"E:/JÖzyk C/AVR ToolChain/bin/avr-gcc.exe" -funsigned-char -funsigned-bitfields -O0 -fpack-struct -fshort-enums -g2 -Wall -c -std=gnu99 -mmcu=atmega8 -MD -MP -MF"led.c.d" -MT"led.c.d" -o"led.c.o" ".././led.c.c"

System nie może odnaleźć określonej ścieżki.

Spacje i polskie znaki w nazwie katalogu .

Link do komentarza
Share on other sites

Wina była w czym innym, porgram był w katalogu o nazwie Język C, przeinstalowałem go, i teraz jest Avr Studio 5 i się komplikuję ...

Jaja sobie robisz czy tekstu pisanego i cytowanego nie rozumiesz?

A o czym ja pisałem dwa razy pisałem, jak nie o literce ę oraz spacji w nazwie katalogu i nawet ją zacytowałem powyżej?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.