Skocz do zawartości

Likwidacja rangi expert


Treker

Pomocna odpowiedź

Dla minie obliczanie skuteczności jest zbędne...

Nie pisałem nic o wprowadzaniu pomiaru skuteczności.

Pokazałem tylko, jakie są rozbieżności, bo warto to wiedzieć, gdy się o tym rozmawia.

Czemu, czasem pojawia się jakaś ciekawa informacja, ale nie jest ona pomocna dla autora, w takiej sytuacji "piwo" spisuje się idealnie.

Jaka więc "ciekawa informacja" była w tym poście, że została nagrodzona piwem?: https://www.forbot.pl/forum/postlink/57208.htm#57208

Żadna, piwo tylko wyrażało solidarność z autorem posta.

.... są piwa, są punkty za pomoc, wystarczy.

Niestety to jest mylone. Zamieszanie powstaje np. jak tutaj - pytający (autor tematu) zamiast kliknąć pomógł wystawia piwo:

https://www.forbot.pl/forum/postlink/56979.htm#56979

https://www.forbot.pl/forum/postlink/58783.htm#58783

I w ten sposób rozwadnia się znaczenie PIWO vs POMÓGŁ, a w szczególności POMÓGŁ Aby tego nie było trzeba pozostawić tylko POMÓGŁ. A piwa w części "na luzie" lub "Organizacyjne" - proszę bardzo:

Tylko, że w działach np "Na luzie" jak podoba ci się czyjaś sugestia to nie będziesz dawał pomógł, ...

To niech tam będzie taka możliwość dania PIWA ale nie POMÓGŁ, a w części technicznej niech będą tylko widoczne i możliwe POMÓGŁ. Wystarczy nieco zmodyfikować skrypt.

Innymi słowy ponieważ są i PIWO i POMÓGŁ to powstało zamieszanie i jedne osoby w przypadku chęci podziękowania za rozwiązanie jego problemu wystawiają PIWO, a inne POMÓGŁ - a tak być nie powinno.

Damian - uprość system, by była jasność dla każdego użytkownika, w szczególności dla nowych, którzy z tych właśnie liczb czerpią informację, czy komuś można zaufać, czy raczej nie. Jeżeli już porządkujesz takie sprawy jak rangi, to zrób z tego forum, forum które nie jest dziecinadą, tylko dąży w kierunku profesjonalnego miejsca w sieci.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Pomógł i piwo powinno zostać. Piwo stawiam wtedy kiedy coś mi się podoba lub to popieram. Pomógł jest też przydatne ale tylko jeśli ktoś pomógł. Takie jest moje zdanie i ta punktacja spisywała się dobrze.

Link do komentarza
Share on other sites

Pomógł i piwo powinno zostać. Piwo stawiam wtedy kiedy coś mi się podoba lub to popieram. Pomógł jest też przydatne ale tylko jeśli ktoś pomógł.

Ty owszem, ale jest i przybędzie wielu, którzy postępują lub będą postępować inaczej, czyli niespójnie, tak jak pokazałem wyżej. Nigdy nie będzie spójności jeżeli będą dwa systemy jednocześnie.

Jedyne wyjście to pozostawienie POMÓGŁ tylko w części technicznej, a PIWO w części "na luzie", itp.

Bez technicznego ograniczenia nigdy nie będzie porządku.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja dodam tylko, że zachęcam do raportowania tematów, gdzie piwa pojawiają się w złych miejscach tak samo jak "pomógł". Mamy możliwość cofnięcia takich akcji - tylko proszę nie róbcie już teraz jakieś archeologi, po prostu pamiętajcie o tym przy nowych tematach 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja dodam tylko, że zachęcam do raportowania tematów, gdzie piwa pojawiają się w złych miejscach tak samo jak "pomógł". Mamy możliwość cofnięcia takich akcji...

Życie trzeba sobie upraszczać, a nie komplikować.

Link do komentarza
Share on other sites

Zmiany, które proponujecie nie można wprowadzić szybko, dlatego przypominam o takiej możliwości.

Odbiegliśmy już znacznie od tematu tego wątku dlatego zamykam go. Decyzja zapadła.

Sprawy "piw" i "pomógł" można poruszać w innym temacie jeśli będzie taka potrzeba.

Link do komentarza
Share on other sites

Zgodnie z obietnicą ranga została usunięta, w zamian pojawiło się pole "Specjalność", które prezentuje się tak:

I w aktualnej formie oznacza ono, to w czym dany użytkownik czuje się najmocniejszy.

Aby nie było bałaganu tylko ja oraz moderatorzy mogę edytować te wpisy. Na razie będziemy umieszczać to tylko doświadczonym użytkownikom.

Proszę śmiało nadsyłać przez formularz, jaką specjalność chcielibyście mieć wpisaną:

https://www.forbot.pl/forum/form.php

Zastrzegam sobie, że:

- nie odpowiem na wszystkie zgłoszenia oraz nie wszystkie zrealizuję

- nie będzie to następowało natychmiastowo tylko będę siadał do tego co kilka dni

- specjalności powinny być w miarę możliwości konkretna 1-2 słowa, max 4 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.