Skocz do zawartości

Could not identify chip~ - problem z Bascomem.


pawel320

Pomocna odpowiedź

No właśnie też myślałem, że to kwestia przypadku, teraz doszedłem do wniosku, że albo jest jakiś błąd w tej płytce co dodałem zdjęcia albo to wina Bascoma. Płytka na pewno styka, bo wyjąłem każdy element, położyłem, wyprostowałem wszystkie nóżki i krok po kroku złożyłem według schematu i dalej to samo - dioda świeciła się cały czas, po naciśnięciu trochę mocniej. Zmieniłem 2 kabelki, tzn dałem tylko inny port, tam gdzie wychodziła dioda teraz jest switch, a tam gdzie były switche są 2 diody, wgrałem program w C i wszystko działa. Już sam nie wiem, może C chce mnie zatrzymać na siłę. Bascom mam 20100110.

[ Dodano: 07-02-2012, 00:26 ]

Wgrałem kilka razy ten program i doszedłem do wniosku, że działa prawidłowo, tylko po prostu dioda cały czas świeci, tzn tak mruga i "przysłania" tym mruganiem działanie programu, bo gdy wgrałem program który gasi diode, dioda zgaśnie, a gdy nacisne drugi przycisk który miał ją zaświecić, dioda przestaje mrugać i zaczyna świecić normalnie. Wie ktoś w czym leży problem?

[ Dodano: 07-02-2012, 01:18 ]

Po dłuższej obserwacji, doszedłem do wniosku, że cały ten układ działa "jak się uda". Switch raz gasi diode, innym razem ją zapala, następnym rozjaśnia, potem przyciemnia. Nie wiem co jest grane i chyba się nigdy nie dowiem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.