Skocz do zawartości

[C] Łączenie dwóch STM32 przez I2C


Krzema

Pomocna odpowiedź

Witam,

muszę oprogramować dwukierunkową komunikację między uC typu STM32F10x przez magistralę I2C. Nigdy wcześniej nie korzystałem z I2C, więc nie za bardzo wiem jak najlepiej się za to zabrać. W opisach I2C przewija się pojęcie "multi-master" - czy tego trybu najlepiej tu użyć? W komfortowej sytuacji wyobrażam to sobie tak: gdy uC1 chce coś wysłać do uC2, uC2 odbiera to jako przerwanie i w obsługującej je funkcji realizowany jest przesył danych. Podobnie w drugą stronę.

Proszę o jakieś przydatne wskazówki, nakierowanie na właściwy sposób realizacji tego.

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Brak związku z tematyką forum, dubel tematu. Potraktuj to jako upomnienie bo powinieneś dostać ostrzeżenie. Temat zamykam.

Link do komentarza
Share on other sites

Najpierw przeczytaj to.

A potem zastanów się, czy rzeczywiście chcesz ten interfejs wykorzystać. Moim zdaniem był on pomyślany jako sposób "prostego" ładowania i odczytywania sprzętowych rejestrów scalaków Philipsa i takim powinien pozostać. Kilka razy musiałem go użyć do komunikacji między-wielo-procesorowej i uważam, że jest skrajnie niewygodny.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.