Skocz do zawartości

Sterowanie robotem z PC

Skowron93

Pomocna odpowiedź

W drugiej części mojego artykułu o USART jest obsługa nadawania i wysyłania danych przez atmegę i implementacja prostych buforów. Za to w pierwszej części znajdziesz tutorial dotyczący programu na PC. Inna sprawa, że powinieneś zacząć od poznania podstaw elektroniki i programowania mikrokontrolerów, a dopiero potem wziąć się za sterowanie przez port COM. Może nie jest to jakieś arcytrudne zadanie ale nie znając podstaw masz marne szanse na jego realizację.

Nie wspominając już o tym, że do takiej obsługi potrzebne są tak naprawdę dwa programy. Drugi po stronie PC. I tu dopiero robią się schody....

Uprzedzając pytanie w czym napisać: ja akurat korzystałem z delphi, ale programów do pisania programów też jest masa. Ale pozytywne jest to, że też jest C++ 🙂

W drugiej części mojego artykułu o USART jest obsługa nadawania i wysyłania danych przez atmegę i implementacja prostych buforów. Za to w pierwszej części znajdziesz tutorial dotyczący programu na PC. Inna sprawa, że powinieneś zacząć od poznania podstaw elektroniki i programowania mikrokontrolerów, a dopiero potem wziąć się za sterowanie przez port COM. Może nie jest to jakieś arcytrudne zadanie ale nie znając podstaw masz marne szanse na jego realizację.

Czyli co Twoim zdaniem powinienem potrafić? Do tego momentu sam zaprojektowałem schematy kilku układów( i rozumiem co, gdzie, po co ):

-dioda RGB

-sterowanie silnikami przez mostek H L293D

-kilka drobnych( przyciski itp )

Planuję coś wykonać( dla nauki ) i jest mi do tego potrzebna łączność z komputerem :]

[ Dodano: 26-02-2012, 18:53 ]

Nie wspominając już o tym, że do takiej obsługi potrzebne są tak naprawdę dwa programy. Drugi po stronie PC. I tu dopiero robią się schody....

Uprzedzając pytanie w czym napisać: ja akurat korzystałem z delphi, ale programów do pisania programów też jest masa. Ale pozytywne jest to, że też jest C++ 🙂

Czyli mogę po prostu włączyć Dev C++ lub Visual C++ 2010 i napisać program? Bez WinAVR?

Czyli mogę po prostu włączyć Dev C++ lub Visual C++ 2010 i napisać program? Bez WinAVR?

WinAVR jest do pisania programów na mikrokontrolery, więc po co ci on na pisanie programu na PC?

W programie na PC po prostu obsługujesz port COM (RS232).

Uprzedzając twoje pytanie, na temat jak go napisać: poczytaj w googlach o np. obsłudze portu COM w WinAPI.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jeśli masz port COM to może lepiej na początek zainteresuj się MAX232. Poczytaj co to jest i jak toto się podłącza. Wyjdzie trochę taniej jak na początek, próby i testy.

Brak zasilania samego max232, nie wiem jak z łączonymi pinami przy d-sum'ie sam mam podpite tylko linie TX, RX i masę i działa jak należy.

Gdy robiłem już dość dawno swoją przejściówkę posłużyłem się (przepraszam za odnośniki do innych stron) http://mirley.firlej.org/konwerter_rs232 , tyle, że zamiast złącza ARK dałem D-sub 9.