Skocz do zawartości

Mini-Z


danioto

Pomocna odpowiedź

Na śrubkę M3 która ma 3mm średnicy nakładam łożysko 3x6mm (do końca, w sensie do głowki), potem felgę, potem znów takie łożysko, potem nakrętkę M3 i w ten sposób będzie mi się to wszystko trzymać kupy (przynajmniej w teorii).

Widzę że mamy podobne koncepcje 😉 Chciałem nałożyć zębatkę na wał, ale skoro łożysko będzie wewnątrz felgi to montaż na offsecie może być świetnym pomysłem!

niestety nie mam zdjęcia felgi od wewnętrznej strony, ale zakładam, że ten offset to po prostu taka wystająca "piasta" o jakiejś tam średnicy, na którą będę mógł nałożyć zębatkę

Ależ proszę:

Tutaj masz zdjęcie felgi od wewnętrznej strony:

Rzut felgi który pokazuje offset jest na dole pierwszej strony tego PDFa: http://www.kyosho.com/jpn/support/instructionmanual/mini-z/pdf/mr015_p.pdf

ten offset to po prostu taka wystająca "piasta" o jakiejś tam średnicy, na którą będę mógł nałożyć zębatkę (otwór odpowiednio powiększę, a dla usztywnienia posłużę się klejem, by się obracała razem z kołem).

Jak widać "piasta" offsetu ma wcięcia, więc można spiłować zębatkę tak aby właśnie w nie wchodziła - nie trzeba w tedy jej dodatkowo kleić 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

O! Widzisz - znów bardzo pomocne zdjęcie wrzuciłeś 🙂

No najwidoczniej chcemy to samo osiągnąć, zresztą chyba wszyscy na tym forum którzy się interesują oponami mini-z, chcą zrobić/robią coś w stylu napędu japońskich micromouse (tetra, itp).

Te rowki faktycznie mogą być przydatne, bo tak jak mówisz, można je wykorzystać do mocowania zębatki, tak aby się nie ślizgała, choć ja planowałem po prostu kleju typu "kropelka" użyć, ale to gorsze rozwiązanie, bo jednorazowe (w sensie ciężko będzie zmienić zębatkę, bez wyrzucania felgi do kosza..).

P.S: te rowki które są na zdjęciach, są na tylnich kołach - pytanie czy są na przednich, bo tam w sumie nie są potrzebne (bo przednie obracają się swobodnie, a te rowki są po to, by wchodziło do nich "to coś" co było w tym pdfie) - ja mam zamówione tylko przednie felgi, bo są węższe ("normal") od tylnich ("wide"), a akurat takie wąskie potrzebuję. Jedyne tylne felgi o szerokości "normal" które mają jakikolwiek offset to te z kompletu MZH157S (toyota alphard) - mają offset 1.5mm i są na tył, więc będą mieć ten rowek - no ale po pierwsze są droższe niż MZH130G, a po drugie nie można kupić samych tylnich, tylko w komplecie 4 sztuki, razem z przednimi. No i..nie wiedziałem o istnieniu tego rowka, dlatego wziałem takie jakie mi najbardziej pasowały (czyli przednie).

Link do komentarza
Share on other sites

No, to dobrze:)

Chyba miałeś na myśli, że nie zawsze tylne są SZERSZE 🙂 Zgoda, często są takie same jak na przodzie, ale miałem na myśli z offsetem, a z offsetem tylne zwykle są Wide (za wyjątkiem tej toyoty właśnie).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mam już felgi z mini-z w domu, więc zgodnie z tym co obiecałem piszę jakie są wymiary - otóż do felgi wchodzą 2 łożyska (jedne od wenętrznej, a drugie od zewnętrznej strony) o średnicy zewnętrznej 6mm i grubości 2,5mm (ale 3mm też wejdą, tylko minimalnie będą wystawać, ale to w niczym nie przeszkadza). Pomiędzy lożyskami, jest przewężenie w dziurce, by się łożyska nie stykały i nie przemieszczały. Dziurka ta, ma średnicę 4mm, więc maksymalna ośka jaką możemy nałożyć to 4mm (na łożysko 4x6x2,5), ale może też być 3 lub 2mm oczywiście. Ten offset który wystaje na 3,5mm ma średnicę zewnętrzną 8mm, zatem taki otwór musi być w zębatce, by go umieścić na feldze.

Nie będę się chyba bawił w piłowanie zębatki tak, by weszła w te rowki - po prostu ją przykleję chyba..

P.S: przepraszam za posta pod postem, ale nikt by nie zauważył, że odpisałem, a poprzednią wiadomość napisałem spory czas temu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.