Skocz do zawartości

Robomaticon 2012 - co nas czeka?


Pomocna odpowiedź

Panowie, jako członek i prezes SKORP, pozwolę sobie ukrócić rozmowy o wyższości czyjejś ekipy nad inną. Powiem szczerze, że my żyjemy z zawodów na zawody. Naprawdę nie zależy nam na pozycji w klasyfikacji forbota, jedynie chcemy tam figurować, aby osoby, które pierwszy raz wejdą czy zobaczą klasyfikację, wiedziały, że zajmujemy się tym na poważnie i nie od wczoraj.

Co do atrakcyjności walki- rzecz może względna. Ale trochę się już naoglądałem tych walk i np. wygrywanie poprzez wypadanie przeciwnika z ringu wydaje się mało atrakcyjne. Faktem jest, że na zawodach było wiele bardziej interesujących walk niż te załączone przez Hungrydevila. Co więcej, co mnie troche razi, załączasz pojedyncze rundy (akurat te wygrane) a nie kompletne starcia.

Odnośnie innych ekip- raczej nie mają czasu na tego typu sprawy albo zwyczajnie im nie zależy.

Tutaj taka bardziej ogólna informacja. Widzieliśmy z teampartnerem chyba tylko 1 baner forbota powieszony na zawodach w W-wie plus długopisy. Myślę, że dla ludzi z zewnątrz nie było to aż tak zauważalne (aczkolwiek mogę się mylić). A gdyby tak pomyśleć o naklejkach na samych robotach? Ewentualnie przy ringach/trasach? Myślę, że skoro portal obejmuje patronat to nie powinno być problemów z zamieszczeniem informacji.

Co do pytania, czy GROM kiedyś pokonał SKORP na danych zawodach. Nie (mówię o łącznym wyniku, nie o 1. walce). Aczkolwiek ekipa z Opola w znacznie krótszym czasie zrobiła większy postęp względem naszej no i mają przewagę liczebną 😃 więc chylimy czoła. Ale jak pokazują ostatnie zawody, to nie ona głównie wygrywa.

Nie rozumiem też, skąd to ciśnienie u ciebie Hungry, skoro otwarcie mówisz, że zostawiacie rozwój w MS na jakimś poziomie, i zabieracie się za inne konkurencje. Jeżeli chcecie stanowić No 1, to bez postępu się to nie uda i wiesz dokładnie o tym. A przynajmniej konkurencja na to nie pozwoli:D

Takie jeszcze moje spostrzeżenie odnośnie sparingów. Znajduję je bardzo fajnie i myślę, że można byłoby zrobić z nich jakiś bardziej stały punkt zawodów w miarę możliwości. Oczywiście tylko wtedy, kiedy wyniki meczów towarzyskich byłyby całkowicie niezależne od turniejowych.

Link do komentarza
Share on other sites

Powieszone były dwa bannery forbota 😉

Co do filmów z pojedynków minisumo - czekają na zmontowanie, jak tylko będzie to zrobione, na pewno zostaną udostępnione.

Link do komentarza
Share on other sites

Barto, a nam zależy, bo według mnie to najbardziej prestiżowy ranking MS w Polsce mimo, że na razie kuleje to niema lepszego, sam osobiście namawiałem kolegów z ekipy "Slim" oraz "Rudy103" aby dołączyli do rywalizacji. I wnioskuję, że to nie brak czasu ich odpycha od poświecenia tych 5min po zawodach tylko brak profitów ich nie skłania do tego!

Ta rozmowa o zmianie kategorii to prawda lecz nie chodziło o GROM tylko o moją os. na kilkanaście zrobionych ram (w całości lub tylko poszczególnych części) widzę coraz to mniej do poprawy ze strony mechanicznej więc zaczynam szukać szczęścia w SS, z tego co wiem to SKORP też rozpoczął prace nad SS więc RYBNIK to pierwsza okazja do konfrontacji 😅 Tak racjonalnie patrząc za 6 miesięcy powinniśmy być w formie, na razie badamy podłoże.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.