Skocz do zawartości

Robomaticon 2012 - co nas czeka?


Pomocna odpowiedź

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Lutownicę i inne rzeczy, które mogą być potrzebne weźmiemy dzisiaj z siedziby koła, ale - tak jak piszecie - jak będziecie razem w sali dla zawodników to do kolegów jest niedaleko 😉

BTW Jako organizatorzy postaramy się też załatwić odpowiednią ilość przedłużaczy do laptopów, jednak jakby dla kogoś z Was nie było problemu wziąć takowy ze sobą to też zawsze to będzie jakieś zabezpieczenie 😉

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No i już jesteśmy po zawodach.

Czekam na Wasze fotorelacje: www.fotorelacje.forbot.pl/uploader

Swoje wyniki możecie już zgłaszać do klasyfikacji: http://klasyfikacja.forbot.pl

Co do zawodów, to właśnie z nich wracam 🙂 Ogólnie wszystko bardzo fajnie zorganizowane - mając na myśli całokształt. Jednak co do konkretów można się trochę przyczepić. To nie jest krytyka tylko, to co moim (i pewnie jeszcze kilku zawodników) zdaniem powinno być rozwiązane lepiej za rok. Mam na myśli głównie linefollowery, bo w nich startowałem:

- trasa na bannerze to chyba nie najlepszy wybór, raz że nie był to taki typowo gumowy banner tylko raczej coś śliskiego, co wyjątkowo szybko traciło czarną linię (znikąd pojawiały się nagle białe kropki lub kreski na trasie)

- mimo prób prostowania trasa finałowa miała spore garby, na których roboty wręcz się wieszały, próby prasowania żelazkiem też raczej nie pomogły 🙂

- Bramki, sprawiały wrażenie dość prowizorycznych i często były z nimi problemy

- Szkoda również, że kilka razy zmieniono zasady kwalifikacji (ilość przejazdów, liczenie czasów etc.)

I to ogólnie na tyle 🙂 Nie ma na co narzekać, ponieważ udało mi się zająć 3 i 4 miejsce. Poznałem również wiele nowych osób z forum, jak również była okazja do wymienienia zdań z dawnymi znajomymi 🙂 Ogólnie wyjazd uznaję za udany, mam nadzieję że za rok będzie jeszcze lepiej 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

- mimo prób prostowania trasa finałowa miała spore garby, na których roboty wręcz się wieszały, próby prasowania żelazkiem też raczej nie pomogły 🙂

Nie zgadzam się, przed prasowaniem trasa wyglądała dużo gorzej 😋.

- Bramki, sprawiały wrażenie dość prowizorycznych i często były z nimi problemy

Może i tak, ale czy zwróciłeś uwagę ile razy przywalił w nie robot? Problemy były, ale przez całe zawody bramki działały, to że z przerwami to inna sprawa.

Link do komentarza
Share on other sites

Słyszeliście, że w Szczekocinach zderzyły się dwa pociągi relacji Przemyśl-Warszawa i Warszawa-Kraków? Mam nadzieję, że nikt nie ucierpiał, a przede wszystkim z osób wracających z zawodów.

Treker, gratuluję 🙂

Nie mogłem być dzisiaj na tych zawodach bo pracuję nad wskrzeszeniem mojego starego robota, aby zdążyć na Rybnik.

Dużo robotów brało udział w zawodach? Na stronie nie mogę znaleźć takiej informacji.

Link do komentarza
Share on other sites

ProeXtreme Z tego co pamiętam było chyba 27 minisumo, jak z resztą nie wiem.

Ogólnie rzecz biorą z zawodów jestem zadowolony.

Mimo problemów z robotem i spalonego mostka debiut mogę uznać za udany, dostałem się do 1/4 finałów 😃.

Jedyne co mi się nie podobało, to duża odległość pomiędzy sala serwisową a miejscem zawodów, choć i to miało swoje plusy, nikt z gości się tam nie kręcił.

Za rok na pewno się pojawię, mam nadzieje , że z lepszym wynikiem 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeszcze napiszemy sprawozdanie z Robomaticonu na stronie, ale nie dzisiaj 😉

Gratuluję, @Treker oraz innym laureatom konkurencji oraz dziękuję wszystkim widzom i zawodnikom z forum za przyjście! Mogę na szybko podać trójki, które znam:

MINISUMO

1. Rudy103

2. Shadow

3. Boguś

FREESTYLE

1. Forfiter

2. TWIN-CATT

3. Quatracz

MICROMOUSE

1. Devil of couse 😉

co do reszty to wiem, że "jeździły" oprócz tego dwa inne micromouse, lecz tylko jeden oprócz Devila dokonał dwóch pełnych "liczonych" przejazdów

Niestety jeszcze nie wiem, jak wygląda sprawa z line follower (nie śledziłem finałów, bo byłem przy obsłudze minisumo), można się w sumie domyślać, ale nie chcę zgadywać 😋

Oficjalne wyniki jeszcze będą na stronie.

Link do komentarza
Share on other sites

dojechałem 😅 PIĘKNIE było. Nie wiem czy to, że coraz to lepsza atmosfera wśród zawodników jest, iż każde kolejne zawody uważam za jeszcze lepsze od poprzednich czy one po prostu są lepsze? Na zawodach wiadomo każdy chce być lepszy od pozostałych ale atmosfera była KOZACKA ekipy pomagały sobie na wzajem i tu podziękowania dla ELECTROPARK'u za 2*50:1 Pololu strasznie pomogły.

Największe +:

- system wizyjny w MS,
-wyczytywanie kolejności startów w MS (nie przyzwyczajeni jesteśmy i różnie to wyglądało w wykonaniu GROM'u ale uważam, że dobry pomysł i z czasem ludzie się nauczą na czas stawiać 😅 w tym MY)

Największe -:

-zmiany w regulaminie o których zawodnicy dowiadywali się gdy miały zostać wyegzekwowane (o mały włos sami byśmy w nieświadomy spos. wyeliminowali BoguŚ'a)

Jeszcze raz wielkie podziękowania dla organizatorów, kawał dobrej roboty, oraz dla zawodników, widzów i sponsorów. Za rok mam nadzieje się widzimy w jeszcze większym składzie 😅

To tak na szybko jutro zapodam jakieś filmiki.

Link do komentarza
Share on other sites

Koledzy wyżej wymienili już różne błędy ale jeszcze były problemy takie jak

płatny parking (ale myślę że to nie jest najważniejsze)

duża odległość do strefy serwisowej

mało przedłużaczy w strefie serwisowej

brak informacji o wynikach w sali serwisowej, jak przychodzili organizatorzy do strefy z informacją często nie słychać było ich informacji.

kiepska nawierzchnia w LF

bramka do pomiarów czasów zaraz za zakrętem (przez to waliły w nią roboty)

ograniczona ilość przejazdów liczonych

a teraz plusy

dobre bułki 😉

Miła atmosfera

dobrze odgrodzenie od widzów

ringi leżały na podłodze dzięki temu nie miałem kłopotu z wystartowaniem robota

system wizyjny w ms

mili organizatorzy

to wszystko co teraz miałem do powiedzenia. Jak coś mi się przypomni to coś jeszcze napiszę. Filmy wstawię w najbliższym tygodniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker napisał/a:

- Bramki, sprawiały wrażenie dość prowizorycznych i często były z nimi problemy

Może i tak, ale czy zwróciłeś uwagę ile razy przywalił w nie robot? Problemy były, ale przez całe zawody bramki działały, to że z przerwami to inna sprawa.

Oczywiście nie chodzi mi o te przypadki 🙂 Miałem na myśli sytuacje, w której trzeba było powtarzać przejazd 3 razy bo bramki nie łapały przejazdu przez metę.

Zaraz wstawię jakieś zdjęcia.

Link do komentarza
Share on other sites

Z racji ,ze były to moje pierwsze zawody , w których prawie że wziąłem udział , też się wypowiem. Ogólnie nie mam do czego porównywać bo wcześniej nigdzie nie byłem na zawodach ,ale jak na pierwszy raz to mi się w miarę podobało, trzeba było tylko daleko chodzić do strefy serwisowej...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.