Skocz do zawartości

Wybór programatora AVR-JTAG vs AvrProg MKII (and-tech)


hans

Pomocna odpowiedź

Witam

Jako "prawie" kompletnie zielony mam mały problem z wyborem programatora. A mianowicie chodzi mi po głowie jeden z tych dwóch:

AVRPROG MKII: http://zestawyuruchomieniowe.pl/pl/21-avrprog-mk-ii.html

JTAG AVR: http://zestawyuruchomieniowe.pl/pl/programatory/30-jtag-avr-przewody.html

Tylko nie wiem jaki i który będzie spelniał moje wymagania...

Konkretnie chciałbym aby mój programator spelniał wymagania początkującego elektronika, taki który wytrzyma jakiś dłuższy okres czasu(na początku), taki bym mógł wykonywać projekty zawarte w książce pana Tomasza Francuza.

Na wszelkie pytania odpowiem rano 🙂 za wszelką udzieloną pomoc dziękuję z góry 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Sądzę że firma zadecydowała, niewiem jak z jakością wykonania i gwarancja. Ale niekoniecznie muszą być konkretnie te 2 modele moge rozważyć kupno innych jeśli będą rozsądne

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Odradzam USBasp, sprawia początkującym problemy z konfiguracją na Windows 7 x64. Polecam STK500v2 na allegro, wybierz takie z zabezpieczeniem nadprądowym, np.

http://allegro.pl/usb-avr-isp-ii-ft-stk500v2-stk500-rs232-gen-kable-i2169938333.html

(USB AVR ISP II FT STK500v2 STK500 RS232 +GEN+KABLE, sprzedawca microSENSE).

Niektóre mogą mieć tryb HID, czyli podłączasz programator pod USB, czekasz sekundę i już masz zainstalowany - zero zabawy ze sterownikami. Tematów o wyborze programatora jest pełno na tym forum

Link do komentarza
Share on other sites

(USB AVR ISP II FT STK500v2 STK500 RS232 +GEN+KABLE, sprzedawca microSENSE).
Kilka lat temu kupiłem właśnie przez Allegro u tej firmy. 2 m-ce temu pisałem do nich w pewnej sprawie, miły i pomocny kontakt. Jest zworka: tryb HID (fajne Windowsy) lub tryb COM (wszawe Windowsy lub AVR Studio nawet na fajnych Windowsach).
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.