Skocz do zawartości

Silniczki - gdzie kupić


Szwagier90

Pomocna odpowiedź

Witam.

Planuje zrobić jakiegoś prostego jeżdżącego robota, wszystko już mniej wiecej mam przygotowane, ale nie wiem skąd mam wziąć silniki do niego. Nie mam żadnych starych cd-romów ani walkmanów. Gdzie na internecie kupie takie najzwyklejsze silniki DC? Patrzyłem na allegro, ale tam nie ma nic takiego jak mnie interesuje, tylko jakieś silniki z przekładniami a to troche za duży wydatek dla mnie jak na zabawę w elektronike.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Coś kolega słabo szukał tych silniczków na allegro, pierwsze zapytanie na allegro i strzał w 10:

http://www.allegro.pl/item417051685_silniczki_silniki_silnik_silniczek_23_sztuki.html

http://www.allegro.pl/item412742424_silniczki_napiecie_od_1_5v_do_4_5v_133_.html

http://www.allegro.pl/item415918841_silniczki_elektryczne_10_sztuk_bcm_.html

Inna sprawa, że silniczki są obecnie wszędzie, począwszy od dziecięcych zabawek po magnetofony, walkmany, aparaty fotograficzne, wszędzie jest ich pełno. W niedzielę kupiłem na wolumenie 4 nowe moduły lamp błyskowych z miniaturowymi silniczkami po 10zł za sztukę (nie miałem więcej gotówki przy sobie 😉 bo pewnie kupiłbym więcej )!

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sam ciągle przeczesuję allegro w poszukiwaniu interesujących silników to mam już wprawę. Jeśli potrzebowałbyś silniczków z jakimiś przekładniami to użytkownik BasiaSta1 ma zawsze jakieś do wyboru, aczkolwiek niezbyt tanio i nie zawsze po 2 sztuki sprzedaje.

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Świetnie..., ale nawet nie widzę dwóch takich samych. Do tego większość z nich wygląda zupełnie bezużytecznie dla małych robotów.

Pomine problemy na zasadzie spali się silnik i nie masz skąd dokupić silnika na wymiane i pół projektu leci do kosza...

Lepiej już się wyjdzie na jakiś tanich serwach - do pierwszych robotów będą ok, a zapłacisz nie wiele więcej.

Link do komentarza
Share on other sites

Najlepiej kupować "silniczki od cd romu" również na allegro... w większości przypadków są bardzo podobne i mają podobne parametry wiec z znalezieniem "na wymiane" nie bedzie problemu...

Link do komentarza
Share on other sites

Tylko weź poprawkę że to słabnizna i o ile wystarczy na początek(światłolub itp.)przy zastosowaniu w miarę małego przełożenia to przy konstrukcjach cięższych są za słabe a przy zastosowaniu sporej przekładni bardzo wolne.

pozdrawim

  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Witam!

Do konstrukcji mojego robota wykorzystuję motoreduktory typ RG50M kupione w firmie Discotech z Warszawy po 107 pln za sztukę (motoreduktor jest chiński ale np w porównaniu z motoreduktorem Parvalux o zbliżonych parametrach jest 3x tańszy.)

Dobrym sposobem jest wymontowanie silnika z przekładnią z wkrętaka akumulatorowego. Wkrętak "bezfirmowy" można kupić w markecie za około 20 pln i za to mamy: duży moment obrotowy (przy niezbyt oszałamiającej prędkości) i powtarzalność zakupu przy konieczności wymiany silnika.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

a czy ktoś miał może bliżej do czynienia z takim wynalazkiem:

http://sklep.avt.pl/p/pl/47282/przekladnie+i+silnik+napedowy+-+zestaw+mechaniczny.html

jak wygląda sprawa z wykorzystaniem tego w MAŁYCH robotach? (małe = LF, "stukacze" czy inne zabawki)

Jak z trwałością zębatek, co z dopasowaniem innego silnika do zestawu przekładni?

----------------------------

Jakiś czas temu zakupiłem powyższy zestaw i moje uwagi są następujące:

-dość duże rozmiary całej konstrukcji

-przekładnie oczywiście odsłonięte (co nie przeszkadza jednak w testowaniu urządzenia w warunkach domowych)

-możliwość wyboru przełożenia - 60:1 lub 288:1, przy wymianie bez kombinerek się raczej nie obejdzie

-zębatki dość mocno hałasują, jest to spowodowane lekkimi luzami (całość trzyma się na zasadzie "zębatka dociska zębatkę")

-silnik "daje radę", z wymianą na inny też nie ma problemów - pod warunkiem, że jego stojan jest zbliżony zewnętrzną średnicą do stojana silnika oryginalnego; wystarczy zagiąć/odgiąć lekko blaszki mocujące żeby dopasować inny

-wg dokumentacji optymalne zasilanie silnika to 3V, o poborze prądu informacji brak

Polecam zakup zestawu głównie początkującym ze względu na jego walory edukacyjne...Nadaje się również jako tania i nieco szybsza alternatywa dla przerobionych serw w niewymagających konstrukcjach.

Wykonałem kilka zdjęć by przedstawić rozmiary poszczególnych części oraz złożonej całości; zdjęcia robione komórką, więc jakość pozostawia wiele do życzenia:

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.