Skocz do zawartości

I-Droid DeAgostini


rezolut

Pomocna odpowiedź

Czy ktoś to jeszcze ma? Czy ktoś tym się bawi?

Jakiś czas temu funkcjonowało polskie forum dot. robota, ale DeAgostini olał sprawę i forum zniknęło.

Właśnie wczoraj skończyłem swojego składać (odkurzyłem po latach). Coś jest w głowie uszkodzone także może bym od kolegi kilka postów wcześniej odkupił ją?

Ale piszę w innej sprawie: przez te lata zaginęły mi wszystkie płytki CD jakie były dołączone. Czy któryś z kolegów może mi je jakoś udostępnić? Z góry dziękuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Właśnie go odkurzyłem 🙂

Działa super po tych paru latach.

Mam 4x8 aku, wiec dłuuugo za długo, aż droidowi się nudzi 🙂

Czas mu wypaczył trybiki w głowie, ale po kilku godzinach walki znów działają 🙂

Może by tak wymienić się programami lub modułami montowanymi na płytce ? Ma ktoś jakieś pomysły ?

W (chyba) 57 zeszycie jest opis komend sterowania głosem. Tyle że grupa 9 jest pusta !?

Czy ktoś wie co tam ma być, bo nie znalazłem w następnych zeszytach info.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam, ja tez mam w pelni zlozonego idroida 😃 po kilku latach dopiero teraz zaczalem sie uczyc go programowac hehe 😋 mam problem z bateriami zwykle wystarczaja mi na 20 min zabawy i to jeszcze niedokonca, jakie najlepiej kupic akumulatorki?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Cześć, posiadam bardzo dużo części do I-Droida jeszcze w oryginalnych opakowaniach. Złożyłem jedynie głowę. Gdyby ktoś był chętny na części proszę pisać prv. Dogadamy się cenowo, a mi to tylko miejsce zajmuje w domu...

Link do komentarza
Share on other sites

czesc

mam pytanko - ponieważ stwierdziłem że najpierw złożę całego robota do samego końca a później zajmę się programowaniem z płytek jakie dodali - to czy nie postąpiłem źle?

podpowie mi ktoś czy da sie tak? czy też czeka mnie rozkładanie do etapów pierwszych programowań i zabawa od nowa :/

Link do komentarza
Share on other sites

@Silver_____Bot witam na forum 🙂 To wiadomość napisana 8 lat temu, a autor już dawno nie zaglądał niestety na nasze forum. Jeśli zależy Ci na znalezieniu tego produktu to polecam napisać wiadomość prywatną do użytkownika @TurlacZ (może wtedy zajrzy na forum i Ci odpowie). 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam Kolegów,

Po latach odkurzyłem karton z Idroidem i chciałem dać go synowi do zabawy,

ale pierwszy zonk to ze sklepiku googla zniknęła aplikacja na telefon do sterowania robotem, czy ktoś jeszcze posiada kopię i mógłby udostępnić plik apk

druga zagadka to HIP error i problem z uruchomieniem BT - przerabiał już ktoś takie problemy?

 

Pozdrawiam Tomek

Link do komentarza
Share on other sites

@Tomi38


Możliwe, że już nieaktualne i poradziłeś sobie z problemem przez te 1,5 roku, ale napiszę i zostawię dla potomnych, gdyby ktoś miał podobny problem.

No i nadeszła pora na mnie. Po wielu latach wyciągnąłem swojego i-Droida z szafy i podobny problem Hip error.

Pomogło rozłożenie całego napędu podstawy i złożenie go na nowo wg. instrukcji podanych w gazetkach. 
 

U mnie okazało się, że tarcza enkodera oraz zębatki były źle ustawione. 
 

Pozostaje jeszcze problem z głową, po uruchomieniu zacina się (przeskakuje) podczas ruchu w dół. Dziś już nie mam na to głowy (rozłożenie i złożenie zajęło mi z 2 godziny) ale jutro rozkręcę głowę i sprawdzę wszystkie kabelki oraz napęd głowy góra/dół. 

Link do komentarza
Share on other sites

Z góry przepraszam za post jeden pod drugim. 
 

Udało mi się naprawić głowę. Niestety winna okazała się pęknięta mała (i niestety dość cięka zębatka odpowiadająca za ruch enkodera w przekładni odpowiadającej za ruch głowy góra/dół. Drobnym paskiem taśmy izolacyjnej uszczelniłem otwór zębatki przezco nie ślizga się ona na wałku z enkoderem. 
 

Niestety ale słabe baterie uniemożliwiają już na zabawę w dniu dzisiejszym i pora na zainwestowanie w akumulatory.

 

P.S. W zasobniku baterii znajdują się 2 złącza ładowanie. Zna ktoś parametry ładowarek które można użyć aby nie wyciągać non stop akumulatorów?

Link do komentarza
Share on other sites

7 godzin temu, extor napisał:

Udało mi się skontaktować z Robotech, który jest producentem i-D01 dla De Agostini. Wspomniałem o uszkodzonej zębatce i zaoferowali się przesłać mi części dołączone do numeru 3. Nie sądziłem, że po tylu latach są w posiadaniu części zamiennych. W dniu dzisiejszym odebrałem przesyłkę i wymieniłem wałek enkodera z uszkodzoną zębatką. Przy okazji poprawiłem prowadzenie kabli wewnątrz głowy. Od teraz mój i-D01 jest znów w pełni sprawny.

Da się? Jasne! Dla chcącego nic trudnego. Cieszę się, że udało się naprawić robota. 

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.