Skocz do zawartości

Pwm, prescale.


Manadrake

Pomocna odpowiedź

Witam, z góry przepraszam, że zadaje te pytanie. Naprawę szukałem bardzo długo, coś tam znalazłem ale nic co by mi mogło pomóc to zrozumieć. Otóż mam dwa pytania co do PWM'a, niby wszystko działa i w ogóle ale do czego służy prescale ? Rozumiem, że jest to jakaś skala, dzielnik - ale co to oznacza w praktyce? Co da zmiana na inną? Jak powinien być skonfigurowany PWM dla małych silniczków 3V? Teraz mam prescale=1, ale wcześniej sterowałem tym tylko diody i nie wnikałem jak ma być bo działało, teraz nie wiem jaki dać. I drugie pytanie, co da zmiana "PWM=8" na inną wartość? Jeśli chodzi tylko o to od jakiej liczby do jakiej można wypełniać PWM to rozumiem, prosiłbym jednak o odpowiedź na pierwsze pytanie. Jeszcze raz sorki, za te pytania, ale niestety nie mam żadnej książki, żeby to znaleźć.

Link do komentarza
Share on other sites

Rozumiem, że jest to jakaś skala, dzielnik - ale co to oznacza w praktyce?

Informacje na temat działania preskalera znajdziesz również w nocie katalogowej dowolnego AVR'ka, polecam.

I drugie pytanie, co da zmiana "PWM=8" na inną wartość?

Ilu bitowy pomiar zostanie wykonany.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.