Skocz do zawartości

Uniwersalna płytka atMega8


othar

Pomocna odpowiedź

Prosiłbym o sprawdzenie

podstawka pod atMegi seria 8 wraz z zasilaniem, złączem programatora i wyprowadzeniami portów.

Zasilanie ma wyprowadzenia przed i za stabilizatorem, żeby była możliwość wykorzystania w ewentualnych innych modułach.

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Jak robisz etykiety to muszą one być zarówno na jednym i na drugim pinie/połączeniu. Nawet jak użyłeś nazw konkretnych pinów toto samo się nie połączy.

2. Te 10uF co masz przy stabilizatorze to chyba raczej elektrolity będą, ni ceramiki (których symbolu użyłeś).

3. Te 10 uF (o których mowa wyżej) zamień na 470/220uF in.out.

4. Jeżeli będziesz potrzebował użyć ADC jako przetwornika (a nie zwykłych I/O) to zrób filtr LC na AVCC.

5. Po co dodatkowe piny przy przycisku.

6. W standardowym złączu KANDA (od programatora) tam gdzie podłączyłeś (albo raczej chciałeś podłączyć) RXD i TXD jest GND.

Link do komentarza
Share on other sites

@Carpe Diem

Ad.1 Wszystko jest ponazywane tak jak powinno, tylko etykiet przy procesorze nie "wyrzuciłem na wierzch".

Ad.2-3 Poprawiłem

Ad.4 AVCC (pin20) jest podłączony do VCC i przez kondensator 100nF do GND. Mam tam jeszcze jakiś rezystor wstawić? Czy może o innym pinie piszemy?

Ad. 5 Nie pamiętam, ale miałem jakąś koncepcję z tym związaną.

Ad. 6 I pewnie dlatego na stykówce mi nie chciało działać. A taki jak zrobiłem opis mi przesłał człowiek od którego kupiłem programator z podstawką...

Poprawiona wersja:

@soban

Nie ukrywam, że traktuję to też jako naukę 🙂

Twoja płytka przypomniała mi o diodzie sygnalizującej zasilanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Korzystałem ze schematu z kursu C dla AVR i tam nie było dławika. Jakiej wartości trzeba zastosować?

Szukałem tych informacji w DS ale nie mogłem znaleźć.

To już wszystkie błędy?

A może jeszcze sugestia jakiegoś użytecznego rozwiązania dla płytki uniwersalnej?

Link do komentarza
Share on other sites

4. Jeżeli będziesz potrzebował użyć ADC jako przetwornika (a nie zwykłych I/O) to zrób filtr LC na AVCC.

Czyli najwyraźniej autor kursu nie potrzebował używać przetwornika więc filtru nie zrobił.

Dławik 10uH.

Link do komentarza
Share on other sites

Przy listwach goldpinów od portów daj sobie też piny z VCC/GND. Przydatne, jeśli chcesz podłączyć jakiś drugi układ do płytki albo chociaż skorzystać z UARTa.

I do LEDa rezystor raczej w okolicach 300-1kOhm.

Link do komentarza
Share on other sites

poprawione

Przy listwach goldpinów od portów daj sobie też piny z VCC/GND. Przydatne, jeśli chcesz podłączyć jakiś drugi układ do płytki albo chociaż skorzystać z UARTa.

a wyprowadzenie przed i za stabilizatorem nie wystarczy?

Nie chciałem w obrębie wyprowadzeń portów mikrokontrolera, żeby zamieszania tam nie robiły.

to już ostatni dziś schemat. Jeśli przyjdą mi jutro materiały, to uczę się wytrawiać wieczorem 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Może i wystarczy, ale z doświadczenia - daj kilka pinów z VCC/GND. Sam też kiedyś zrobiłem sobie podobną płytkę i o tym nie pomyślałem - długo nie trzeba było czekać, żebym wiercił dziury gdzie popadnie i dodawał właśnie goldpiny z masą 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.