Skocz do zawartości

[STK500] [ATMega8] Problem z podłączeniem/uploadem programu


Tomson1105

Pomocna odpowiedź

Po pierwsze prześlij zdjęcia płytki, po drugie wejdź w medadżer użądzeń i zobacz na jakim porcie com masz programator. jeśli przy nim jest żółty wykrzyknik przy uruchamianiu systemy wciśnij f8 i zaznacz "cośtam podpisów sterowników " i spróbuj jeszcze raz 😉 może prześlij screnshota ustawień z bascoma to spróbuję Ci pomóc. Zależy również jaki masz system xp,7 ?

Link do komentarza
Share on other sites

Tutaj zdjęcia płytki. Miernik po prostu wyświetla napięcie baterii.

Musisz podać lokalizację pliku stk500.exe instalowanego wraz z pakieten avrstudio.

Ew. Na liście programatorów wybierz stk500 native dtivers, teraz chodzi równie dobrze i nie wymaga tego pliku do prawidłowego działania.

Lokalizacji nie podam bo sterownik nie jest *.exe... A w bascomie w ustawieniach nie ma "stk500 native drivers" tylko "stk500 extended".

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Już ktoś mówił żeby podłączyć masę układu z programatorem i zasilać z zewnątrz... i dalej to nie działa :/ Wyskakuje to samo. Jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy programator lub µC czy są sprawne? Bo zaczynam w to wątpić.

Przy uruchamianiu PonyProga wyskakuje takie okienko. Wyskakiwało wcześniej ale uznałem że może to ma jakiś związek.

Link do komentarza
Share on other sites

Ech.. a czy ja mówię, że ten plik stk500.exe jest sterownikiem. Ten plik i sterownik to zupełnie co innego. Też mam stk500 v2, co prawda innej firmy, ale wiem, że bez tego pliku w tym trybie w bascomie się nie obejdzie. Sterownik mówi systemowi jak ma być wykrywany programator, a ten plik to jest program, któremu bascom przekazuje argumenty. Sterownik działa na podłożu jądro-urządzenie, a ten plik bascom-jądro(urządzenie).

Link do komentarza
Share on other sites

Dobra już to zrobiłem. Teraz kiedy w bascomie wybieram F4 wyświetla się czarne okienko i jest w nim napisane "Could not connect to STK500 v2 on com1" i i szybko gaśnie. Ledwo nadążyłem przeczytać co tam jest napisane. I pewnie w tym jest problem... W oknie Menedżer urządzeń programator powinien być widoczny w zakładce "Porty COM i LPT" tymczasem jest widoczny w zakładce "Urządzenia przenośne". Co z tym zrobić?

Link do komentarza
Share on other sites

To chyba znaczy że sterowniki są nieprawidłowo zainstalowane. Ponawiam swoje pytanie jaki system operacyjny ? Zrób to co Ci powiedziałem kilka postów wcześniej z przyciskiem f8. Przy nazwie programatora jest jakiś znaczek ? Instrukcję przeczytałeś oczywiście ?

Link do komentarza
Share on other sites

Po pierwsze prześlij zdjęcia płytki, po drugie wejdź w medadżer użądzeń i zobacz na jakim porcie com masz programator. jeśli przy nim jest żółty wykrzyknik przy uruchamianiu systemy wciśnij f8 i zaznacz "cośtam podpisów sterowników " i spróbuj jeszcze raz 😉 może prześlij screnshota ustawień z bascoma to spróbuję Ci pomóc. Zależy również jaki masz system xp,7 ?

To już napisałem że programator nie jest widoczny przy złączach com i lpt tylko w zakładce urządzenia przenośne. Z tym wykrzyknikiem i wciskaniem f8 nie do końca cię rozumiem.

O które konkretnie ustawienia z bascoma ci chodzi? Ustawienia programatora?

No i system mam windows 7... to widać na screenach 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Patrz - klikasz przycisk na listwie laptopa/ kompa stacjonarnego od włączania kompa, po czym przy uruchaianiu systemu ( przy pierwszym co się pojawi na ekranie ) wciśnij f8 ( jak nie zadziała klikaj go dużo razy podczas włączania systemu ) i powinno pojawić się takie okienko wuboru funkcji :

zjedź strzałkami na dół i wybierz "wyłącz wymuszanie podpisów sterowników" i dalej kliknij enter i po uruchomieniu systemu uruchom program (np. bascoma ) i ciesz się działaącym programatorem.

Link do komentarza
Share on other sites

To wkurza ale dalej nie działa...

Przypadkiem znalazłem stary kabel LPT od starej drukarki i się zastanawiam czy warto póki co odłożyć programator i spróbować to zrobić wg tej strony. Nadaje się ten poradnik?

[ Dodano: 25-07-2012, 16:38 ]

Spróbowałem przez LPT i... nie działa :/

Oczywiście typ programatora itp wszystko ustawiłem wg tego artykułu ale skucha... Zasilanie doprowadziłem dokładnie 5V z zasilacza. Tutaj zdjęcia mojego podłączenia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.