Skocz do zawartości

[Bascom] nowa i nieużywana ATmega32L nie programuje się


zuba1

Pomocna odpowiedź

Witam.2 miesiące temu postanowiłem się przesiąść z układów w DIP na TQFP.Z lutowaniem atmegi 8 w TQFP32 nie było problemu.Wczoraj postanowiłem przylutować atmegę32.Montaż nie sprawił mi problemu bo mam w tym już wprawę,jednak procesor nie programuje się.Mój usbasp go nie widzi .Z początku myślałem że to przez brak kwarcu jednak po zamontowaniu kwarcu całość dalej nie działa.Wszystkie połączenia są sprawdzone.Atmega miała kontakt z lutownicą tylko przez 10s (nawet mniej).Całość niema zwarć.Czy ktoś wie o co może tu chodzić???

Link do komentarza
Share on other sites

Na zdęciu wyraźnie widać, że to ATmega 32L, więc jest ona na napięcia niższe od 5v. Mniewam ze Twój programator zasilany jest z USB, zatem prawdopodobnie mogłeś upalic wejscia w uC

//EDIT mój błąd zakres napięc to 2.7-5.5v. Pozostaje sprawdzić miernikiem napięcia pos stronie AVR i Programatora

Link do komentarza
Share on other sites

W desperacji wywaliłem układ do kosza zlutowałem nowy i ten sam efekt procesor jest wsadzony prawidłowo ma przy sobie 3 kondensatory 100nf zasilany z napięcia o 5v stabilizowanego.Sprawdziłem każde połączenie od usbasp do proca i wszystko jest podłączone prawidłowo.Może mój usbasp nie obsługuje tej atmegi albo bascom avr coś chrzani.Podłączyłem pod programator atmegę8 i programuje więc nie wiem co może nie działać.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Próbowałem i tak i tak ale nic to nie dało wygląda to tak jakby proc był podróbą chodziarz nie sądzę bo był kupiony w sklepie avt.

Link do komentarza
Share on other sites

Zimne luty,na odwrót uC i błędne podłączenie wykluczam bo już je sprawdziłem.Podejżewam że trafiłem na serie uszkodzonych atmeg32L.

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz patrze na programator i źle masz podłączone przewody do podstawek, powinny byc po lewej stronie a nie po prawej. (stwierdzam to po napisach Atmega 32, Attiny13 etc). Weź to posprawdzaj jeszcze raz, a nie piszesz ze napewno wszystko dobrze podłączone

Link do komentarza
Share on other sites

Płytka jest odkupywana i ma na odwrót przylutowane wszystkie podstawki.Napięcie dochodzi do proca a wszystkie przewody są prawidłowo podłączone.Nie mam pojęcia co jeszcze jest nie tak.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.