Skocz do zawartości

Konkurs na artykuły o robotyce - Wyniki


Treker

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich zainteresowanych.

Jak pewnie większość z Was zauważyła od 3 maja 2008r na naszym wortalu trwał konkurs na najlepszy artykuł lub serię artykułów dotyczącą robotyki. Początkowo konkurs miał trwać do końca lipca, ale zaobserwowaliśmy duże zainteresowanie konkursem, więc termin nadsyłania prac został zwiększony do 30dni. Nie ukrywamy, że za nim konkurs wystartował baliśmy się, że zgłoszone zostaną 2 czy 3 prace, nawet umieściliśmy taki pkt w regulaminie, że minimum to 5 artykułów. Zgłosiliście 14 prac, co nas bardzo ucieszyło, ale koniec marudzenia.

Wyniki:

Miejsce pierwsze: Ikar

8 głosów

Seria artykułów:

Kurs BASCOM

Artykuły te przydały się wielu czytelnikom i na pewno jeszcze długo będą aktualne. Mamy nadzieje, że mimo tego, że konkurs się skończył Ikar dokończy cały kurs 😉

=============

Miejsce drugie: Kshaq

4 głosy

Dwa świetne artykuły:

Od żółtodzioba do pierwszego robota w dwa tygodnie

Wykorzystanie spienionego PCV w amatorskich robotach

Na uwagę zasługuje szczególnie pierwszy artykuł, który zainspirował kilku użytkowników do budowy swoich pierwszych robotów, autorowi dziękujemy za cierpliwość w pomaganiu początkującym.

=============

Miejsce trzecie: Jamtex

2 głosy

Trzy interesujące artykuły:

Test robokita Velleman Escape

Uniwersalna platforma mobilna (test, opis, wykonanie)

Uniwersalna platforma mobilna (jak wykonać podwozie)

Autor napisał pierwszą na naszym wortalu recenzję, gotowego robokita, oraz bardzo dokładnie przedstawił nam możliwość napędzania naszych robotów za pomocą gotowych przekładni.

Zwycięzcom gratulujemy

Ikara proszę o kontakt do Daniela na PW w sprawie wybranej nagrody, przypominam lista nagród do wyboru znajduję się w tym temacie.

Cała trójka dostaje też nagrody wirtualne, czyli rangi Pomogl_nam.gif, oraz odpowiedni wpis pod avatarem.

Żałujemy, że nie możemy przyznać nagród rzeczowych całej trójce, nagrody finansujemy z własnych środków, teraz pozwoliło to nam tylko na nagrodę za pierwsze miejsce. Mamy nadzieje, że w następnej edycji konkursu nagród będzie więcej 😉

Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace, mamy nadzieje, że po konkursie czasem też ktoś napisze jakiś artykuł i umieści na stronie, jeśli dioda dotrwa do następnych wakacji to na pewno wystartuje druga edycja konkurs, a kto wie może w między czasie pokusimy się jeszcze o jakieś inne drobniejsze konkursy.

Link do komentarza
Share on other sites

Mam nadzieje że nikt się nie obrazi że tu piszę 😉

Chciałem bardzo podziękować osobom, które na mnie głosowały 😅

Co tu dużo pisać fajny zielony kolorek 🙂 a nagrody na pewno zostaną dobrze wykorzystane.

Co do ukończenia kursu to czwarta część miała się ukazać jeszcze przed końcem wakacji ale niestety brak czasu przeszkodził :/ teraz też za dużo czasu nie mam ale obiecuje że powoli będę pisał i co jakiś czas wstawiał na forum kolejne części.

pozdrawiam serdecznie

Link do komentarza
Share on other sites

Mam nadzieje że nikt się nie obrazi że tu piszę 😉

Po to założyłem ten wątek, żeby tu pisać 😉

Aktualnie nie ma Daniela, więc napisz tez do mnie na PW jaką nagordę wybierasz 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Ja również dziękuję za głosowanie na moje artykuły.

Okres wakacyjny to okres leniuchowania, i przez to "leniuchowanie" nie zdążyłem z opisem gotowego robota. Ale postaram się to nadrobić.

Chciałbym jednak, zwrócić uwagę na dość istotną sprawę, każdy z nas napisał artykuł w innym temacie. Było programowanie, elektronika i wreszczie mechanika i obudowa.

Gdy minął juz czas "rywalizacji" 🙂, proponuję połączyć siły i spróbować stworzyć robota. Nie wiem czy warto pakować się w jakiegoś ambitnego androida. Ale stworzenie robocika a'la Elebot czy też Sumo KoNaR, którego mógłby zrobić każdy a jednocześnie byłby naszym WSPOLNYM dziełem, warto rozważyć.

Niech każdy z nas zajmie się tym w czym jest dobry i projekt "Dziecka Diody", musi się udać.

Krótkie założenia:

- poziom wykonania: łatwy

- duża możliwośc rozbudowy

- wykonanie z ogólnie dostępnych części

- koszt wersji podstawowej max 100 zł

- opisanie KAZDEJ czynnosci w łatwy sposob, tak by mógł go wykonać każdy

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Pomysł jest bardzo dobry, ale wcale nie tak łatwo wybrać części, które są ogólnodostępne. Dla jednej osoby np mnie, silniczki (nawet z przekładniami) są ogólnodostępne, dla kogoś innego już nie będą. Tworząc takiego robota, trzeba mieć na uwadze sztywność konstrukcji, tzn. aby skonstruować go, każdy będzie musiał użyć tych samych ogólnodostępnych elementów. Możecie zrobić przepis w stylu weź 2 silniczki, jakąś przekładnię, płytkę i elektronikę, i gotowe, ale wtedy każdy robot będzie inny, nie będzie to pewien standard.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja również dziękuję za głosowanie na moje artykuły.

Okres wakacyjny to okres leniuchowania, i przez to "leniuchowanie" nie zdążyłem z opisem gotowego robota. Ale postaram się to nadrobić.

Chciałbym jednak, zwrócić uwagę na dość istotną sprawę, każdy z nas napisał artykuł w innym temacie. Było programowanie, elektronika i wreszczie mechanika i obudowa.

Gdy minął juz czas "rywalizacji" 🙂, proponuję połączyć siły i spróbować stworzyć robota. Nie wiem czy warto pakować się w jakiegoś ambitnego androida. Ale stworzenie robocika a'la Elebot czy też Sumo KoNaR, którego mógłby zrobić każdy a jednocześnie byłby naszym WSPOLNYM dziełem, warto rozważyć.

Niech każdy z nas zajmie się tym w czym jest dobry i projekt "Dziecka Diody", musi się udać.

Krótkie założenia:

- poziom wykonania: łatwy

- duża możliwośc rozbudowy

- wykonanie z ogólnie dostępnych części

- koszt wersji podstawowej max 100 zł

- opisanie KAZDEJ czynnosci w łatwy sposob, tak by mógł go wykonać każdy

Zgadzam się. Właśnie biore się za aparature 433mhz z kubaw.it.pl oraz za jej przeróbki. Jeśli ktoś zainteresowany to prosze pisać misiek1994malpagmail.com

Link do komentarza
Share on other sites

Gratuluję wszystkim nagrodzonym;), mam nadzieje że nadal będziecie tak pracowali jak dotychczas, podczas gdy ja będę się wylegiwał...

No dobra dosyc tego żartowania

Naprawdę gratuluję i życzę dalszych sukcesów, zarówno w robotyce, elektronice jak i w życiu prywatnym i zawodowym 😉.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.