Skocz do zawartości

Zmiana napędu z 2 silników na jakąś oś napędową, wał przegób


meamea

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie na forum

Mam pewien problem do rozwiązania, posiadam robota przeznaczonego do pewnych prac badawczych, wielkość robota około szerokość około 20cm długość około 40cm wysokość 10cm

napęd gąsienicowy, jednak każda z gąsienic jest napędzana własnym niezależnym silnikiem, chciałbym zmienić to rozwiązanie na jeden silnik i jakieś sprytne urządzenie do odpowiedniego przekazywania napędu na obie gąsienice tak by robot mógł się poruszać do przodu do tyłu i skręcać na boki poprzez przeciwne ruchy gąsienic.

Szukałem już kiedyś podobnego rozwiązania jednak rozmiary robota uniemożliwiały mi posiadanie odpowiednich podzespołów.

Chciałbym się Was zapytać czy macie jakiś pomysł jak rozwiązać mój problem ,czy też może już ktoś słyszał o gotowym rozwiązaniu,

Proszę o pomoc

Link do komentarza
Share on other sites

i o coś mniej więcej takiego mi chodzi, z tym że tutaj zależy mi na gotowym rozwiązaniu, wykonanym w dość profesjonalny sposób gdyż mój "łazik" jest do dalszej odsprzedaży i niestety odbiorca finalny nie będzie zadowolony z takiego wykonania. Chodź wiem że jest to prawidłowe rozwiązanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Hmm, a dlaczego tak bardzo chcesz pozbyć się drugiego silnika? Jeśli jest to tylko kwestia rozmiarów (2 silniki nie zmieściłyby się obok siebie), to możesz zamontować jeden silnik z przodu i jeden z tyłu, tak jak jest to wykonane np w robocie minisumo Jeżyk.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

za duże zużycie prądu, na łaziku jest już kamera plus oświetlenie do jazdy w ciemności a jeden silnik ciągnie mniej niż dwa, a i również chodzi mi o zmniejszenie bebechów w środku urządzenia by mieć miejsce na nowe inne rozwiązania

Link do komentarza
Share on other sites

no niestety 2 silniki to nie opcja, i klient który u mnie zamawia maszynę chciałby coś takiego mieć, a no niestety klient ma zawsze racje a skoro płaci to nie będę się z nim kłócił, a z drugiej strony wiem że takie rozwiązania istnieją z tym że dla większych jednostek, wiec z czystej ciekawości jak i z perspektywy na przyszłe projekty poszukuję już jakiegoś gotowego rozwiązania.

Link do komentarza
Share on other sites

No cóż jeżeli klient zamówi w restauracji ryż do spaghetti anie makaron to kelner przyjmuje takie a nie inne zamówienie, może zasugerować makaron ale to i tak ostatecznie decyzja należy do klienta, ja szukam swojego rozwiązania również do innych celów, miedzy innymi z ciekawości ale i również po to by się przekonać czy coś takiego w ogóle istnieje i jeśli istnieje to już mam pomysły na wykorzystanie takiego rozwiązania w innych aplikacjach. Używając kolejnej metafory: to jest tak jakbym się was pytał jakie są dobre buty do biegania a wy na siłę staracie się mnie przekonać że lepiej jechać rowerem, samochodem, tramwajem i nie warto się męczyć na pieszo. A mi buty tak czy siak się przydadzą 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.