Skocz do zawartości

Prośba o sprawdzenie schematu, LF


thomazz

Pomocna odpowiedź

Poprawiłem schemat tak aby był bez mostka H

Skoro budujesz pierwszy raz robota (tak wnioskuje z tego, że:

Robot który buduje to ten z przepisu na robota z forum.
)

to czego zmieniałeś schemat?

Przeczytałeś chociaż po co jest mostek H w robotach?

Radzę przeczytać i samodzielnie odpowiedzieć sobie na to pytanie.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, ale mam inne serwa i one nie potrzebują mostka H.

Już wiem, że mam błąd w schemacie:

Zasilanie serw powinno być podłączone pod zasilanie a nie mikrokontroler.

Dodatkowo podłączanie serw pod ten sam regulator napięcia co mikrokontroler, może powodować niepotrzebne zakłócenia. Jednocześnie nie mogę serw podłączyć bezpośrednio pod aku, bo pracują na sporo niższym napięciu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dodatkowo podłączanie serw pod ten sam regulator napięcia co mikrokontroler, może powodować niepotrzebne zakłócenia. Jednocześnie nie mogę serw podłączyć bezpośrednio pod aku, bo pracują na sporo niższym napięciu.

Ja bym się tym w ogóle nie przejmował. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zasilać silników/serw takim samym lub niższym niż zalecane napięcie.

thomazz, co do pw to tak jak się sam poprawiłeś czerwony do Vcc, czarny - masa , biały do PWMa.

Akumulator to najlepiej Li-pol, tylko potrzebujesz do niego ładowarki, które nie są najtańsze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Carpe Diem z silnikami się zgadzam, ale czy przy 7v elektronika serw nie pójdzie czasem z dymem ? Jeżeli serwa nie potrzebują mostka H, to pewnie elektronika w tych serwach pełni ta rolę. Powiedz coś więcej o tych serwach przerobione metodą z forum "mostek h pełni elektronika serw"?

Jakie to serwa (model)?

Link do komentarza
Share on other sites

Post z wcześniejszego tematu:

Witaj.

Serwa zamówione są z tego linku :

http://www.trobot.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_new.tpl&product_id=137&category_id=26&vmcchk=1&option=com_virtuemart&Itemid=142

To serwo ma 3 kabelki biały, czerwony i czarny. Wczoraj próbowałem zmostkować te kabelki, wychodziło na to że dwa skrajne to minus. Nawet jak próbowałem podpiąć zasilacz bezpośrednio pod silnik to wykonywał delikatne przesuniecie, tak jak by wykonał krok. Więc tutaj nie wiem jak można ten problem rozwiązać. Program mam wgrany dobrze i jego składnia jest poprawna. W załączniku jest program który wgrałem.

Może jest ktoś z województwa śląskiego,kto chciałby pomóc z uruchomieniem tego robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam. Mam takie pytanie, czy taki zasilacz był by dobry dla mojego układu :

http://allegro.pl/uniwersalny-zasilacz-z-regulacja-1000-mah-ac-dc-i2528766801.html

Bo może do uruchomienia mojego robota był by dobry, przerobił bym końcówkę pod swój układ. Jeśli taki zasilacz był by dobry, to jaką powinien mieć liczbe ampero godzin ? Cena i rodzaj zasilacza jest przykładowa, bo zastanawiam się czy mógłbym coś takiego zastosować.

Nie potrzebujesz zasilacza tylko akumulatora! Chcesz mieć LFa na kablu?!

Poza tym, nie będę odpowiadał na pw.

Link do komentarza
Share on other sites

Przeczytaj sobie artykuł KD93 o akumulatorach li- pol ( litowo polimerowych ).

https://www.forbot.pl/forum/topics20/dla-poczatkujacych-akumulatory-litowo-polimerowe-li-po-lipol-kompendium-vt6720.htm?utm_source=forbot&utm_medium=link_spis_art&utm_content=art_6720&utm_campaign=spis_art

Edit: coś nieuważnie czytasz- kolega Carpe diem kilka postów wyżej już o tym pisał...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.