Skocz do zawartości

Szkoła na przyszłość


Mr.Web123

Pomocna odpowiedź

Tak, tylko jak się ktoś nie dostanie na mat-fiz i pójdzie do humana no powodzenia życzę. Co do biedronki. 95% po lo raczej nie ma przed sobą lepszej pracy(chyba że ktoś im załatwi) Ludzie którzy się czymś interesują a na dodatek na tym można zarobić to może podłapią jakąś pracę. A tak jak idzie większość do lo bo nie widzą co potem to ich czeka biedronka. A teraz mi powiedz czy z tych projektów jak byś miał, zapłacić za dojazdy na uczelnie, studia(np.), akademik albo jeszcze innych 1000 rzeczy, to byś wyrobił?

[ Dodano: 17-08-2012, 09:01 ]

Nawet jak byś znalazł stalą pracę. To gratuluję. Ale ty jesteś w tej grupie 5%, którzy chcą wiedzieć co chcą robić. Resztę naprawdę czeka biedronka. Zresztą wystarczy pójść zobaczyć kto do lo chodzi....😃

Link do komentarza
Share on other sites

lednpn, jeśli ktoś się nie dostanie na mat-fiz ani z pierwszego a niz drugiego/trzeciego wyboru to i tak życzę powodzenia w późniejszym pójściu na studia, bo taka osoba jest po prostu cienka. Bierzesz pierwszy wybór najlepszy mat-fiz. a jako któreś dalsze możesz brać z technikum. Co za problem?

Ale ty jesteś w tej grupie 5%, którzy chcą wiedzieć co chcą robić. Resztę naprawdę czeka biedronka. Zresztą wystarczy pójść zobaczyć kto do lo chodzi....😃

W moim liceum naprawdę ludzie orientacyjnie wiedzieli co chcą robić, tylko w jakimś stopniu doprecyzowywali swoje preferencje. Ale był też osoby przedłużające sobie dzieciństwo (zresztą na studiach jest tak samo jak się popatrzy na imprezowiczów i ludzi idących na fajny kierunek i potem nie mogących się zdecydować na specjalność). Fakt faktem, są to dodatkowe lata dla ludzi wiedzących z czego są mocni (jak np. ja - komputery, bardzo dobry umysł ścisły, techniczny), ale nie mających jeszcze sprecyzowanego dokładnie zawodu (umysły techniczne o ile ktoś w rodzinie albo znajomych nie ma zakładu to i tak będą mieć problem w wyborze dobrego kierunku, który zaprocentuje.

Koniec końców i tak wszystko się rozbija o ten jeden stracony rok. Jeśli chcesz iść na dzienne studia, to Liceum jest zdecydowanie najlepszym pomysłem. Możesz zawsze po uzyskaniu inżyniera przejść na zaoczne i pracować w zawodzie - co jest jednym z najlepszych rozwiązań. Ale jest warunek - aby pracować w zawodzie (nie wliczam do tego pracy jako instalator czy serwisant) musisz być dobry. Dlatego musisz sam się uczyć np. programowania, bo pracodawca Cię nie weźmie.

Link do komentarza
Share on other sites

Jako że kończyłem liceum już daaawno dodam od siebie, że każdy ma prawo zmienić zainteresowania.

Teraz mamy takie dziwne czasy, że nawet jeśli jesteśmy w czymś dobrzy, to życie weryfikuje nasze wybory.

Ja idąc do liceum interesowałem się chemią, później zmieniłem na informatykę, a teraz zajmuję się elektroniką.

Dużym plusem liceum jest rok do przodu i mniejsze "zamknięcie" możliwości zmian w przyszłości. Nigdy nie wiadomo co będziemy kiedyś-tam robić.

Co do pracodawców to i tak najważniejsze jest doświadczenie.

Link do komentarza
Share on other sites

Siema. Dzięki za posty dzięki którym podjąłem decyzję przynajmniej w teorii.

@lednpn dzięki za tematy książek 😉

@Grabki "nie twórzcie tutaj jakiegoś mitu o ogólniakach." Sorry efekt uboczny mojego niedoinformowania o szkołach 🙂

@lednpn "Może i o rok krócej, ale po technikum można iść do pracy(nie którzy muszą już sami zarabiać na siebie) A po lo to, tylko kasa w biedronce. " Podałeś ogromny argument na + za technikum 😃

@Harnas "Od Tego roku w każdym technikum wchodzi reforma i wszystkie nowe klasy mają nowy program. Między innymi kosztem biologii, chemii i innych mało potrzebnych przedmiotów będzie wprowadzona matematyka typowo rozszerzona jak w liceach." Kolejny argument na + dla technikum.

@mactro "lednpn, przyszedł mi do głowy argument za LO, którego chyba nie przebijesz: tam jest dużo więcej dziewczyn, niż w takim technikum elektronicznym, czy podobnym " ehh to fakt... Uznajmy że ten fakt stanowi ++ dla LO więc narazie remis 😃

@OldSkull "W liceum (najlepiej dobrym) nauczysz się matmy (ważna!), fizyki (ważna!) i najlepiej j. angielskiego (niemiecki dobry jeśli chcesz iść w przemysł samochodowy, ale ang. też musisz znać) - co zwykle kuleje w technikach. No i przede wszystkim: tracisz rok, który jesteś w plecy. Mając liceum+studia+rok praktyki w zawodzie jako młodszy inżynier/stażysta jesteś dużo bardziej atrakcyjny dla pracodawcy niż technikum+studia i właściwie tyle. Jest jeszcze inna opcja: technikum+praca w zawodzie i robienie studiów zaocznie albo jechanie na trójachna studiach i równoczesna praca (ale to trudne, aby pracować w zawodzie, poniżej 3 lat studiów pracodawcy otwarcie mówią, że student nic nie umie)." Kolejny argument na + dla LO :]

@Mars "Jak będziesz wybierał szkołę, to pytaj starsze roczniki jaki jest nauczyciel od matmy i sprawa wg mnie załatwiona. " Już załatwiłem informatora 🙂

@lednpn "Nauczyciel od matematyki (czy fizyki)który umie dobrze wytłumaczyć to rzadkość." Szkoda...

"No to teraz po tym temacie Mr.Web123 ma niezły mętlik w głowie:D" Po 1 taki był cel tego tematu. Chciałem żeby jak największa liczba osób wypowiedziała się na ten temat i podała argumenty dotyczące przyszłej szkoły i chyba się udało 🙂 Po 2 po kilku godzinach układania wszystkiego mogę z dumą powiedzieć że ogarnąłem 😃

@ProeXtreme "Uważam, że człowiek powinien robić to co lubi. Jeżeli ktoś lubi elektronikę to niech idzie na elektronikę. Jeżeli lubi grzebać w autach to niech idzie do zawodówki na mechanika. Jeżeli lubi roboty, ale bez precyzyjnego określenia (mechanika, programowanie, elektronika) to niech idzie na mechatronikę. Jeżeli ktoś nie wie co ze sobą zrobić, co lubi a czego nie to takiej osobie tylko współczuję. Ale jej miejsce jest w liceum - najmniej straci. Jeżeli ktoś wie co lubi robić, ma plan na siebie i nie chce "tracić" czasu na technikum to niech idzie walczyć z historią, biologą i geografią do liceum. Powodzenia:) " Czyli podsumowanie całego tematu w kilku zdaniach zrobione za mnie ;D I to napewno lepiej niż to co ja miałem napisać.

@lednpn "Tylko problem ma ten kto chce iść na studia techniczne a dostanie się do klasy o rozszerzonej biologi i geografii;/ Bo na mat-fiz wszyscy się pchają." Hmm... czyli ruletka na studiach.

@Bobby "Ja wybrałem LO, wahałem się nad mechatroniką w ŚlTZN, dałem na drugim miejscu, dostałem się na mat-fiz-inf z pierwszego i zdecydowanie nie żałuję." Kolejny + dla Liceum.

@lednpn "Tak, tylko jak się ktoś nie dostanie na mat-fiz i pójdzie do humana no powodzenia życzę." Czyli - dla Liceum za przepych i losowania kierunków...

@OldSkull "Jeśli chcesz iść na dzienne studia, to Liceum jest zdecydowanie najlepszym pomysłem." W moim przypadku studia jedynie zaoczne.

Sądzę że to na tyle. Zacytowałem kilka argumentów za i przeciw lo oraz technikum lecz decyzję o szkole podejmę dopiero za rok może więcej bo jak już wspomniałem ten temat został założony jedynie do wstępnej analizy 🙂 Myślę że wiem którą szkołę wybiorę ale nie napiszę tutaj bo wg mnie nie ma sensu bo znowu rozpęta się wojna LOTechnikum 😋

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi i uważam że temat można już zamknąć 😉

Pozdr. Artur

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.