Skocz do zawartości

Zielony na temacie elektroniki - kilka pytań


Loco

Pomocna odpowiedź

Witam, właśnie zbudowałem swojego pierwszego światłoluba i to właśnie jest mój pierwszy krok w dalszym majsterkowaniu w temacie robotyki. Teraz zaczynam pracę nad moim nowym pojazdem. Mam zamiar zbudować pojazd sterowany radiowo. I poniżej przedstawię kilka pytań dotyczących mojego projektu oraz narzedzi.

1. Czy te moduły da się przerobić na odbiornik i nadajnik http://botland.com.pl/komunikacja/273-modul-radiowy-rfm02-433-d-nadajnik.html http://botland.com.pl/komunikacja/274-modul-radiowy-rfm01-433-d-odbiornik.html a może lepiej jak na początek kupić zdalnie sterowany samochodzik z hipermarketu i go opustoszyć z części?

2. Będę potrzebował przy takim projekcie mikro kontrolera oraz programatora?

3. Czy będzie się nadawać lutownica transformatorowa 100w jak na początkującego?

4. Jaka cyna będzie najlepsza do lutowania?

5. Czy kable jakie są stosowane w przewodach 3 żyłowych mogą zastąpić "skrętkę"

i ostatnie taki lekki offtop

6. Czy mogę liczyć na waszą pomoc przy moim projekcie 🙂

P.S

Razie jakichś nieścisłości lub niedogodności proszę admina o przeniesienie tematu lub użytkowników o dokładniejsze informacje.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Nie znam się.

2. Tak i nie. Jeżeli nadajnik i odbiornik jako gotowce wszystko obsłużą to nie trzeba nic dodatkowo wrzucać.

3. Chciałbym takową zobaczyć! 😃. Transformatorowa jak już. Mnie osobiście transformatorówka wkurza. Grotem szybko i łatwo.

4. Zależy co i gdzie lutujesz. Ja mam aktualnie 0.9 i nie narzekam

5. Kabel to kabel? W jakim kontekście pytasz?

6. Nie. Bo jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz tym sterować, a to już nie jest to samo, co autonomiczna jednostka, taki typowy robot. (oczywiście to "nie" to takie droczenie bardziej 🙂

PS

"W razie jakichś"!

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nie rozumiem o co Ci chodzi z punktem 1. Chcesz, aby każdy moduł był transceiverem (tzn i nadajnikiem, i odbiornikiem)? Przecież są dedykowane układy transceiverów na pasmo 2,4GHz, 433MHz, 868MHz (np. RFM70). Po co przerabiać? 😋

Jeśli zaś chodzi Ci, aby każdy układ spełniał swoją rolę, to potrzebujesz jakiegoś układu, który odpowiednio obsłuży nadajnik/odbiornik. Te, które podałeś obsługuje się poprzez magistralę SPI. Tutaj wchodzi do akcji procesor (pewnemu koledze z elektrody wystarczył malutki ATtiny13 do obsługi modułów radiowych 🙂 ). Wcale nie potrzebujesz do tego potężnych narzędzi, ale zapas pamięci (4kB na pewno wystarczą, skoro da się w 1kB zmieścić) nie zaszkodzi.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki już wiem gdzie to 🙂 Swoją drogą czy opłaca się robić mi temat z moim projektem tylko bym np. go aktualizował wraz z postępem prac na początek np. załączyłbym model 3d itp.

P.S

Dostajesz "Pomógł"

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.