Leogict Napisano Listopad 2, 2012 Udostępnij Napisano Listopad 2, 2012 Zakupiłem niedawno moduł KAmodCOLOR, link: http://www.kamami.pl/inde...roductID=188615 Podłączyłem go do płytki testowej ATB 1.03 firmy Atnel i dostrzegłem pewną nieprawidłowość: otóż przy zasilaniu układu napięciem 5V, podanie stanu niskiego na wejście LED powoduje jedynie lekkie przygaszenie diod doświetlających, a nie całkowite ich zgaszenie. Przy napięciu zasilania 3.3V diody zachowują się zgodnie z dokumentacją, tzn. wyłączają się po podaniu stanu niskiego. Czy to normalne działanie układu? Podejrzewam, że nie, ponieważ w dokumentacji jest napisane, że podanie niskiego stanu na to wejście powoduje wyłączenie tych diod - nie ma nic o napięciu zasilania. Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, być może otrzymałem wadliwy egzemplarz modułu. Dokumentacja: http://www.kamami.pl/dl/kamodcolor.pdf Piszę w C w środowisku ECLIPSE.
Sabre Listopad 3, 2012 Udostępnij Listopad 3, 2012 Leogict, czym zasilasz ten moduł? I skąd brałeś GND do podłączenia do wejścia LED?
Leogict Listopad 3, 2012 Autor tematu Udostępnij Listopad 3, 2012 Moduł zasilam z zasilania płytki ATB (zestawu uruchomieniowego z AVR). Wychodzi stamtąd 5V stabilizowane z przetwornicy obniżającej napięcie. GND także stamtąd, ale także bezpośrednio zasilałem z zasilacza moduł, bez różnicy.
Leogict Listopad 4, 2012 Autor tematu Udostępnij Listopad 4, 2012 Przy potencjale masy na nóżce LED napięcie baza-emiter wynosi 0.7V. Albo jakiś felerny tranzystor mocno oddalony od normy albo konstruktor układu to niedouk. Pewno jedno i drugie. Z tym już nic nie zrobię, nie chcę psuć wizualnie płytki. Mam jeszcze jedno pytanie: czy mogę zasilać ten moduł napięciem 3.3V a sterować nim (wysyłać sygnały z procka) 5V? W sumie mam obawy, bo w datasheecie pisze max VDD+0.3V na sygnałowych, z tym, że nie wiem, do jakiego VDD się to odnosi: bieżącego czy maksymalnego http://www.taosinc.com/getfile.aspx?type=press&file=TCS3200-E11.pdf Zasilać chcę z 3.3V, sterować z 5V. Czy tak można? To by rozwiązało sprawę.
Sabre Listopad 5, 2012 Udostępnij Listopad 5, 2012 Ehh, dopiero zauważyłem, że nie do końca mam rację, więc kasuję wpis, że możesz to podłączyć. Bo tam jest dzielnik do V+, przez który coś z tych 5V pójdzie na zasilanie całej płytki. Dziwnie to jest rozwiązane. Ja na twoim miejscu zmieniłbym ten rezystor, zwiększyłbym R3 do 10-20k i powinien problem się rozwiązać.
Pomocna odpowiedź
Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony
Utwórz konto w ~20 sekund!
Zarejestruj nowe konto, to proste!
Zarejestruj się »Zaloguj się
Posiadasz własne konto? Użyj go!
Zaloguj się »