Skocz do zawartości

KAmodCOLOR - diody nie gasną przy zasilaniu 5V


Leogict

Pomocna odpowiedź

Zakupiłem niedawno moduł KAmodCOLOR, link: http://www.kamami.pl/inde...roductID=188615

Podłączyłem go do płytki testowej ATB 1.03 firmy Atnel i dostrzegłem pewną nieprawidłowość: otóż przy zasilaniu układu napięciem 5V, podanie stanu niskiego na wejście LED powoduje jedynie lekkie przygaszenie diod doświetlających, a nie całkowite ich zgaszenie. Przy napięciu zasilania 3.3V diody zachowują się zgodnie z dokumentacją, tzn. wyłączają się po podaniu stanu niskiego.

Czy to normalne działanie układu? Podejrzewam, że nie, ponieważ w dokumentacji jest napisane, że podanie niskiego stanu na to wejście powoduje wyłączenie tych diod - nie ma nic o napięciu zasilania.

Proszę o wyjaśnienie tej kwestii, być może otrzymałem wadliwy egzemplarz modułu.

Dokumentacja:

http://www.kamami.pl/dl/kamodcolor.pdf

Piszę w C w środowisku ECLIPSE.

Link do komentarza
Share on other sites

Moduł zasilam z zasilania płytki ATB (zestawu uruchomieniowego z AVR). Wychodzi stamtąd 5V stabilizowane z przetwornicy obniżającej napięcie.

GND także stamtąd, ale także bezpośrednio zasilałem z zasilacza moduł, bez różnicy.

Link do komentarza
Share on other sites

Przy potencjale masy na nóżce LED napięcie baza-emiter wynosi 0.7V. Albo jakiś felerny tranzystor mocno oddalony od normy albo konstruktor układu to niedouk. Pewno jedno i drugie.

Z tym już nic nie zrobię, nie chcę psuć wizualnie płytki.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy mogę zasilać ten moduł napięciem 3.3V a sterować nim (wysyłać sygnały z procka) 5V?

W sumie mam obawy, bo w datasheecie pisze max VDD+0.3V na sygnałowych, z tym, że nie wiem, do jakiego VDD się to odnosi: bieżącego czy maksymalnego

http://www.taosinc.com/getfile.aspx?type=press&file=TCS3200-E11.pdf

Zasilać chcę z 3.3V, sterować z 5V.

Czy tak można? To by rozwiązało sprawę.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ehh, dopiero zauważyłem, że nie do końca mam rację, więc kasuję wpis, że możesz to podłączyć. Bo tam jest dzielnik do V+, przez który coś z tych 5V pójdzie na zasilanie całej płytki. Dziwnie to jest rozwiązane. Ja na twoim miejscu zmieniłbym ten rezystor, zwiększyłbym R3 do 10-20k i powinien problem się rozwiązać.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.