Skocz do zawartości

[Eagle] Sprawdzenie schematu - micromouse


mcsilver

Pomocna odpowiedź

Witam!

Chciałbym prosić o sprawdzenie schematu w Eagle, który stworzyłem.

Enkodery na CNY70. W elementach mam podmieniony kolektor z emiterem, stąd odwrotnie wstawiony element. Całość idzie na wzmacniacz LM358N działający jako komparator.

Programowanie zewnętrznym układem FT232RL.

Stabilizator 7805TV zasilany Lipo 7.4V

Czujniki - rolę dalmierzy pełnią diody nadawcze sparowane z fototranzystorami pracujące w paśmie podczerwieni (odpowiednio L-53F3C i L-53P3C) podłączone do ADC.

Reset będzie połączony na zworkach.

Schemat:

Płytka:

W załączniku pliki Eagle schematu i płytki.

Pozdrawiam,
Mietek.zip

Link do komentarza
Share on other sites

Diodami IR nie zamierzasz migac? Podpięcie ich na stale pod vcc, to zły pomysł, tym bardziej ze masz nascie wolnych pinów w atmedze. Enkodery masz jednokanalowe - to też nie najlepszy pomysł, bo nie będziesz mógł ocenić kierunku obrotu. No i 7805 zmieniłbym na coś o mniejszym drop-out, bo jak Ci lipol 2S zejdzie do 6V to nie będziesz miał +5V na wyjściu.. No i standardowo, 100nF przy każdej parze vcc-gnd.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za uwagi.

Między zasilaniem a GND mam 100nF zaraz przy 7805 (którego zmienię tak jak piszesz) - czy to wystarczy czy każdą nóżkę Vcc podpinać przez 100nF do GND blisko procesora?

Męczę się z enkoderami. Wylutowałem potrzebne części z myszki kulkowej, ale ustawienie tego fizyczne jest nie lada wyzwaniem. Zakupiłem enkoder szczelinowy TCST2300, ale nadal nie mogę zgrać go z tarczą z myszki. Szukam jakiegoś prostszego rozwiązania. Padł wybór na CNY70 bo łatwy w zamontowaniu + kierunek, który podaje na sterownik silnika.

Jakieś sugestie tutaj na inne rozwiązanie?

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Wbrew pozorom odpowiednie ustawienie enkoderów z myszki to bardzo prosta sprawa.

Możesz jeszcze wyciąć kawałem pcb gdzie są one wlutowane i jakoś przykleić do płytki.

Problemem może być przy takich enkoderach (duża dokładność) szybkość procesora. Chyba najlepiej jakbyś dał dodatkowo jeden procesor do samej obsługi enkoderów.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dzięki za uwagi.

Między zasilaniem a GND mam 100nF zaraz przy 7805 (którego zmienię tak jak piszesz) - czy to wystarczy czy każdą nóżkę Vcc podpinać przez 100nF do GND blisko procesora?

Pozdrawiam.

Te blisko procesora tez, zarowno vcc z gnd które jest obok jak i avcc z gnd które jest obok.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.