Skocz do zawartości

Płyta główna do robota


KCPR

Pomocna odpowiedź

Udało mi się przenieść piny bliżej procka i tym samym zmniejszyłem troszeńkę płytkę. Ten element zwarty to cewka L1, i nie wiem czego Eagle go zwarł, w schemacie jest chyba wszystko w porządku, po prostu nie łączyłem ścieżkami dwóch nóżek i zostawiłem żółtą kreskę. Tak samo żółtą kreską mam zwarte wejście i wyjście stabilizatora (też ich nie łączyłem ze sobą b to bez sensu)

A tak wygląda płytka po przeróbkach:

EDIT:

Jeszcze troszkę spróbuje pogrubić ścieżki bo zrobiłem wydruk testowyi troszkę są chyba cienkie.

Link do komentarza
Share on other sites

Elementy sprawdzałem nie są obrócone, a obrócenie ich nic nie daje. I mam takie pytanie czy lepiej zlikwidować tą zworkę np. puszczając zasilanie pomiędzy nóżką 13 i 14 czy lepiej zostawić tak jak jest?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja tam bym ją puścił między tymi pinami - zawsze to mniej wiercenia i lutowania 😉

W kandzie możesz połączyć piny 1 i 3, i wtedy puścić gnd normalnie ścieżką - kolejna zworka odpada.

Link do komentarza
Share on other sites

Bobby nie stosowałem zworki przy kandzie do połączenia masy bo jak rozleje pole masy to i tak sie polaczy i zworka bedzie niepotrzebna. A tak z ciekawosci na przyszlosc pin 3 w kandzie to dioda (ja jej nie stosowalem) czy jak polacze ja z pinem 1 (MOSI) nic z programatorem mi się nie stanie?

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystko zależy od programatora. Jedną z opcji jest zostawić niepodłączone, bo niektóre programatory mają tam GND, więc programowanie będzie niemożliwe, inna opcja to wyciągnięcie tego pinu ze złącza IDC. Skoro rozlewasz masę, to na forum wrzucaj też widok z rozlaną masą, bo teraz te dwa miejsca są po prostu niepodłączone.

Link do komentarza
Share on other sites

Przepraszam za odświerzenie tematu, ale jakoś tak mnie wciągneło to projektowanie płytek, że w ramach nauki postanowiłem zrobić lytkę gdzie jest np. po prawej stronie moduł zasilanie a reszta to mikrokontroler. O dziwo obyło się bez zworek ale znając życie pewnie są t=w niej błedy i bardzo proszę o sprawdzenie 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Niektóre ścieżki nie są pod kątem 45 stopni (L1, R1). Tak to wygląda całkiem całkiem. Nie sprawdzałem ze schematem. Może za dużo razy łamiesz ścieżki. wystarczy dwa razy. Ale ogólnie ok. (niech się wypowiedzą znawcy bo ja to wiadomo 😉)

Link do komentarza
Share on other sites

Kondenstar C3 jest podłączony ale eagle każe mi podłączyć go np. na wyjście stabilizatora. Jak przesunąłem tą żółtą kreskę bliżej stabilizatora to każe mi eagle zmostkować wejście i wyjście. A z tym dławikiem nie wiem o co chodzi. Niby na schemacie jest dobrze a tu nagle zwarte. Czy może to być wina np tego, że i na wejściu i na wyjściu dławika mam ścieżkę o tej samej nazwie?

Link do komentarza
Share on other sites

Poprawiłem ścieżki, grubość i kształt padów, i uporałem się z tymi żółtymi liniami 🙂 niestety okazało się, że po usunięciu żółtej linii z dławika musiała powstać zworka.

Tak wygląd płytka po przeróbkach:

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.