Skocz do zawartości

DRUGA POLSKA EDYCJA TURNIEJU ROBOTóW FIRST LEGO LEAGUE!!!


Treker

Pomocna odpowiedź

JUŻ WKRÓTCE DRUGA POLSKA EDYCJA MIĘDZYNARODOWEGO TURNIEJU ROBOTÓW FIRST LEGO LEAGUE!!!

FIRST LEGO League (FLL) to turniej budowy robotów w którym dzieci i młodzież w wieku od 10 do 16 lat stają przed wyzwaniem skonstruowania w pełni autonomicznego robota z klocków LEGO, a następnie jego zaprogramowania w taki sposób, aby wykonał on jak najdokładniej szereg czynności, z których każda podlega punktacji (np. przesunięcie klocków z jednego miejsca planszy w inne, przejazd z jednego punktu planszy do drugiego punktu).

Celem konkursu jest wprowadzenie młodzieży poprzez zabawę i współzawodnictwo do świata nauki i technologii, kreowanie umiejętności pracy w zespole oraz wspieranie młodych ludzi w poszukiwaniu rozwiązań złożonych problemów. Dodatkowym zadaniem jest realizacja projektu badawczego, którego tegorocznym hasłem jest „CLIMATE CONNECTIONS”– powiązania klimatyczne. FLL jest mikrokosmosem rzeczywistego świata innowacyjnej przedsiębiorczości.

Turniej odbędzie się już 15 listopada (sobota) w godzinach 12:00-15:30 na Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej. Najlepszy Polski zespół zdobędzie przepustkę do finałów Europy Środkowo Wschodniej, które odbędą się w Niemczech pod koniec listopada.

FT%20logo.jpg

Honorowy Patronat nad tegoroczną edycją objęli Prezydent Miasta Gdańska oraz Rektor Politechniki Gdańskiej. Organizatorem FIRST Lego League jest Fundacja FabrykaTALENTÓW.

Więcej informacji na stronie www.fabrykatalentow.org

CRW_3835_lzn.jpg

FLL logo.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

A ja uważam i wiem, bo mam zestaw lego mindstorms, że poskładanie dosyć skomplikowanego robota z lego wcale nie jest takie proste, zobacz chociaż na youtube, jak ktoś zrobił z lego fabrykę samochodów

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie, fajnie, fajnie 😋

nie będę sie wypowiadał, bo mam mieszane odczucia w temacie tej edycji tej imprezy, odnoszę otwarte wrażenie, że celowo żadne info o tym turnieju nie pokazało się w żadnym serwisie do dnia zakończenia rejestracji zespołów... bo polska z tego co pamiętam w tym roku dostała 12[??] miejsc startowych, i o udziale w polskiej edycji decydowała kolejność zgłoszeń, ponadto start w imprezie kosztuje 399pln[??]. W zeszłym roku, gdy impreza była w ogóle nie znana, robiono wszystko by ją wypromować, robonet pożyczał roboty[naszej szkole wypożyczono dwa- jeden po konkursie pozostawiono w prezencie-brawa dla nich], w tym roku natomiast zero, zero informacji...

Co do kolegów którzy sadzą, ze budowanie z lego jest łatwe- zapewniam, że robota, który zajął 3 miejsce w sumo na utp czy też followera, który zwyciężył w FTL w Wa-wie budowałem 3 razy krócej niż któregokolwiek z lego, lego nie zapewnia powtarzalności, narzuca w jakimś stopniu oprogramowanie, narzuca elementy, które nie są takie jakby się chciało- ogromne sensory, silniki i sama cegła- w 100% wole budować roboty od zera- jest to porostu dla mnie dużo łatwiejsze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.