Skocz do zawartości

[EAGLE] Sprawdzenie projektu płytki FL


CTHMIS

Pomocna odpowiedź

Nie sprawdzam poprawności ze schematem. Zakładam, że nie robiłeś na pałę, tylko patrzyłeś dokąd wiodą pomocnicze linie. Jednakże przyczepię się do jakości prowadzonych ścieżek: DO BANI 😃. Na płytce z czujnikami popraw kąty ścieżek (wyrób sobie nawyk prowadzenia pod kątem 45 stopni). Na drugiej płytce pozaznaczałem wstępne udoskonalenia. Ogólnie: staraj się nie prowadzić ścieżek pod kątem 90 stopni. Wrzucam z zaznaczonymi miejscami do zmian i sugestiami.

Link do komentarza
Share on other sites

Wcześniej użyłem autorouta, ale to był zły pomysł. Teraz zrobiłem to ręcznie, według wskazówek. Na chwilę obecną, nie będę nic dokładał, ale w przyszłości jak najbardziej (switch, pomiar napięcia). Czekam na dalsze sugestie.

Link do komentarza
Share on other sites

Moim zdaniem jest w porządku ale zastanawiam się nad tym stabilizatorem on ma tylko 100mA wydajności to może byc za mało... Tym bardziej, że ta obudowa nie najlepiej rozprasza ciepło...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A ja powiem ze jest masakrycznie :]

470uf przy stabilizatorze z ktorego bedzie pobierane 100mA -.-

Tak samo 100uf. A cos Ty narobil przy uc?

Lap,czytaj i poprawiaj.

http://mirekk36.blogspot.com/2012/04/mikrokontroler-prawidowe-zasilanie.html?m=1

Do CNY70 (diody nadawczej) daj mniejszy rezystor. Minimalna wartosc to 80oHm. Ja dalem 100oHm i jest dobrze. Ta dioda pobiera 50mA a diody maja spadek 2-3V. Czyli 5-2/0,05= 60ohm . Jednak lepiej dac wiecej. Choc cos mi sie nie zgadza bo ostatnio byl wynik 80 😋

Mistrzu i nie prowadz kabli. Bo widze ze zrobiles przelotki na przewody. Jak tak bardzo chcesz prowadzic kable to zrob to na plytce uniwersalnej a nie na pcb

Teraz sciezki 😉 Daj poligon masy.

Nie rozumiem czemu sciezki sygnalowe to takie grubasy. I cos ty narobiles przy czujnikach? Chyba sam przyznasz ze to zle wyglada.

http://m.youtube.com/#/watch?v=CfZ4kniIq2s&desktop_uri=%2Fwatch%3Fv%3DCfZ4kniIq2s&gl=PL

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

A to jest robot dla poczatkujacych czyli jakby to piwiedziec...jest po to by pokazać że to jest proste . Tyle że potem wychodzi na to że wszystkiego czego doświadczyłeś z tego artykuły idzie gdzieś, bo nauczyłeś się błędnie.

Zreszta na tym forum ludzie uwazaja ze danie 470uf kondensatory i zrobienie z nimi filtracji jest ok. Nawet moderatorzy. To czy nie lepiej zaufac osobie z 30 letnim doswiadczeniem?

A ten schemat robota tez fatalny.

A co do twojego to juz lepiej jednak nadal zle. Obejrz wiecej odcinkow o eaglu.

A skoro chcesz koniecznie jednostronna plytke robic to na 100% da sie to zrobic bez kabli. Rob az wyjdzie

A Ty nadal 240R dałeś przy diodzie.

PS:

Nie wiem czy to pisałem ale daj poligon masy.

Link do komentarza
Share on other sites

To chyba nie ma znaczenia jeśli chodzi o jednostronną płytkę. Chyba że chcesz umieścić na stronie TOP podstawki i resztę to wtedy tak jak kolega wyżej powiedział, jest ciężko 😃

Ja jeszcze dorzucę, że ścieżka resetu jest strasznie długa może zadziałać jak antena i będzie kicha...

Pierwszy raz o tym słyszę :-> . Jeśli daje się 10k to nie powinno być takich rzeczy. Chyba że obok uC postawiłeś młynek do kawy na obrotach 🤣

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.