Skocz do zawartości

Robot minisumo z LCD, szukam.


title

Pomocna odpowiedź

Cześć,

od jakiegoś czasu szukam projektów robotów minisumo z wyświetlaczem LCD 2x16, do tej pory nie znalazłem nic podobnego.

Czy któryś z kolegów mógłby doradzić mi strony z takowymi projektami?

Szukam schematów, opisów, zdjęć.

Dzięki bardzo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziwne pytanie... Nie znajdziesz dużej ilości takich projektów z tego powodu, że LCD2x16 ma duże gabaryty i ciężko go zmieścic w takiej konstrukcji. Więcej jest natomiast robotów z LCD 2x8.

Link do komentarza
Share on other sites

Posiadam taki wyświetlacz jego wymiary to 80x36 [mm], czyli nie tak dużo, w wymiarach 100x100 [mm] się mieści. Czy ew. wyprowadzenia 2x8 odpowiadają wyprowadzeniom 2x16? Na tym forum widziałem tylko jeden lub dwa projekty z zastosowaniem 2x8 lecz bez umieszczonych dokumentacji. Pozostaje w odwołaniu do pierwszego postu. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Sama kwestia wielkości niema nic do znaczenia wyprowadzenia natomiast są inaczej ułożone ale mają takie same nazwy wystarczy zgodnie z dokumentacją podpiąć LCD bo jest to obojętne czy to jest 1x16 czy 2x8 czy 2x20 jest tam jeden sterownik. Podstawowe pytanie to co chcesz na nim wyświetlać ?? Mi do mojej lumii (T30) wystarczył 2x8 i tam jeszcze zostało =D

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Widziałem projekt kolegi, zresztą bardzo udany (mimo, że nie podzieliłeś się planami 😉 )

Zastosowanie LCD wiąże się z tym, że taki posiadam, dodatkowo możliwość programowania ów wyświetlacza jest kolejnym bodźcem, który warto rozwijać. Co chce w ten sposób uzyskać zależeć będzie od moich umiejętności, ale tu jeszcze muszę doczytać co powinno być najpierw a co może poczekać.

Tak więc rozumiem, że dowolność wyświetlaczy z uwagą na rozmieszczenie wyprowadzeń?

Zatem czy moglibyście naprowadzić mnie na strony (dowolne językowo) z właśnie takimi projektami, a może kolega zuba1 zechciałby podzielić się swoim źródłem informacji?

Link do komentarza
Share on other sites

Wszystkie lcd 2x8 czy też 2x16 maja takie same wyprowadzenia ale inaczej rozmieszczone i niema zależności bo to ten sam sterownik więc sterujesz je tak samo bo to ten sam sterownik. Wpisz w google lcd 2x16 i poszukaj sobie wyprowadzeń każdy 2x16 ma tak samo wyprowadzenia więc czy znajdziesz taki cz taki to będziesz miał to samo.

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki, już doszedłem do układu wyprowadzeń 😉

Zatem jedna wątpliwość rozwiązana. Jeśli natomiast któryś z użytkowników forum mógłby polecić strony z takimi właśnie konstrukcjami będę niezmiernie wdzięczny.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję bardzo za link, bardzo pomocne wskazówki. Zdecyduje się na bascom ze względu na jego popularność, gdzie w razie wątpliwości zawsze znajdę pomoc. Możliwe również, że zahaczę o assembler.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak nie znasz ani Bascoma, ani C/C++ to proponuję drugie rozwiązanie. Raczej więcej tym osiągniesz, a ewentualna przesiadka na lepsze mikrokontrolery będzie łatwiejsza.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.