Skocz do zawartości

Robotic Arena 2008


Mati8dwa

Pomocna odpowiedź

Krótka wersja:

13 grudnia o godz. 10 na Politechnice Wrocławskiej odbędą się zawody robotów organizowane przez KoNaR w kategoriach:

  • Minisumo
  • Sumo
  • Line follower
  • Freestyle

Cytat z oficjalnej strony

Świat robotów, który widzimy w filmach science-fiction, urzeczywistnia się. Roboty można spotkać w technice kosmicznej, wojsku, przemyśle oraz gospodarstwach domowych. Starają się nam pomóc wszędzie, a ich potencjalne zastosowania są praktycznie nieograniczone.

Od kilkunastu lat obserwujemy znaczny wzrost zainteresowania robotyką. Przygodę z robotami najlepiej zacząć od ich budowania. W wielu państwach organizowane są zawody robotów, startujących w przeróżnych konkurencjach. Cztery z nich to minisumo, sumo, line follower oraz freestyle.

Dotychczas Koło Naukowe Robotyków „KoNaR” zorganizowało pięć edycji Otwartych Zawodów Robotów Minisumo. Tegoroczne zawody pragniemy rozszerzyć o trzy kolejne konkurencje: sumo, line follower oraz freestyle. Aby wystartować w zawodach, należy zbudować robota spełniającego regulamin oraz zgłosić go do rejestracji.

Zapraszam wszystkich miłośników robotyki w dniu 13 grudnia, godz. 10:00 na kampus Politechniki Wrocławskiej, budynek D-20, ul. Janiszewskiego 8. Emocji nie zabraknie!

Więcej informacji na oficjalnej stronie zawodów . Ja oczywiście się zjawie, ale nie wystartuje w żadnej kategorii chociaż mam pomysł do kategorii freestyle, ale za mało czasu już zostało ;|.

przedwalka.thumb.jpg.3c2cad73e4bd5ec395bed24526978ae1.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Freestyle jest kategorią, której nazwa jest całą jej definicją. Tutaj nie obowiązują ograniczenia. Jest to kategoria, w której można wykazać się robotyczną kreatywnością i pokazać przeróżne, nierzadko szalone, konstrukcje.

Zwycięzcę w tej kategorii wybiera publiczność, wrzucając do urny głosy na ulubieńca.

Czyli robot który spodoba się najbardziej publiczności. Nie ma żadnych ograniczeń 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Nom zawody przednie startowałem w kategorii freestyle z robotem o nazwie GT-07 konstrukcja nie była jeszcze prezentowana na tym forum:) gt-07 zajął 2 miejsce na tych zawodach niedługo konstrukcja będzie na diodzie:) zawody fajne tylko bardzo długo się czekało na finały pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Ja byłem tylko na finałach, ale nie chciał mi się czekać na wyniki w freestyle 😉. Mnie się osobiście bardzo podobało i w przyszłym roku chce startować, ale jak zobaczyłem jaki jest tam poziom to się przeraziłem xD. Była to pierwsza impreza na jakiej byłem związana z robotyką, ale i tak było świetnie 😉.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja też pierwszy raz byłem na takiej imprezie i muszę przyznać, że zrobiło to wszystko na mnie duże wrażenie. Moim ulubieńcem w kategorii freestyle jest Pajączek - ciekawe swoją drogą, który wygrał... Czy ktoś wie?

Hehe! A te filmiki to mnie po prostu rozwaliły:DD Taki przyjemny przerywnik:DD

Link do komentarza
Share on other sites

Wygrał Pajączek 🙂

Drugie miejsce zajął GT-07, a trzecie Quatro - chłopaki od nanosumo.

Sam startowałem w kategorii freestyle z robotem Bardziej (nanosumo) który był cały czas u chłopaków od Quatro. Z linefollowerem "Grom" (taki malutki, nie za szybki) i z minisumo "shine". Niestety poodpadały moje roboty w eliminacjach. Bardzo dokładny opis minisumo wkrótce na konarze. Jak złapię trochę czasu to opiszę go pokrótce tutaj.

Link do komentarza
Share on other sites

Zawody jak najbardziej mi się podobały 😉 Startowałem z moim tydzień temu ukończonym specjalnie na te zawody linefollowerem "Premotion". Jest to mój pierwszy robot. Ogółem był robiony na biegu (jakieś 6 dni po parę godzin dziennie), bo dość późno dowiedziałem się o zawodach. Nie było już czasu na wymyślenie części jezdnej, więc zrobiłem ją z lego. Silniczki są z cd'romu, elektronika: Atmega 8, lm324, mostek na BD139/140, 3 czujniki z fototranzystorów z myszki i diod nadawczych z pilotów. Zasilanie to 4xaku AA 2700mAh, testowałem je 2 h i się nie wyczerpały 😅 . Program w c++ na 5 if'ach.

Zajął 9 miejsce z czasem 21.69 sek. w eliminacjach, z czego jestem bardzo zadowolony 🙂

O to parę fotek:

i filmik z przejazdu: http://pl.youtube.com/watch?v=XS3fxraHHoA

Nie chciało mi się czekać 6 godzin do finałów. Zna ktoś może wyniki wszystkich finałów? Jedyne, co mi nie pasowało na zawodach to brak oddzielonego miejsca dla zawodników. Trzeba było przeciskać się między publicznością, co było trudne z robotem w ręku, jeden niewłaściwy ruch i po robocie 😕 . Trasa była bardzo dobrej jakości. red-bule nawet za free rozdawali 😃 . Z kategorii freestyle najbardziej podobał mi się gt-07 ze względu na bdb wykonaną konstrukcje i duży wkład pracy 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Tak Pajączek zdobył 1 miejsce no ale można było się domyślić że tak będzie robot niezły i do tego z polibudy wrocławskiej:) wiec miał dużo zwolenników na trybunach 🙂 ale i tak było fajnie:) a te nanosumo były w boxe na przeciwko mojego naprawdę szacun dla tych ludzi którzy budują takie maleństwa:) mam jedna ciekawa fotkę z nanosumo:)

Nano w chwytaku:)

Skala 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.