Skocz do zawartości

Ktore Arduino wybrać?


Kozy

Pomocna odpowiedź

Wczoraj doszła. Zapomniałem kompletnie, a tutaj takie zaskoczenie 😃 Nawet liścik dostałem 😃

Tak kolor mi bez różnicy, za to możliwości są 100 razy większe niż u Arduino. W tym są wkomponowane wszystkie shieldy Arduino razem wzięte 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Marooned, a dostałeś na maila jakieś potwierdzenie czy coś?
Przejrzałem wszystkie moje skrzynki w poszukiwaniu "sakura" i mam totalny brak wyników, więc nie wiem czy przez przypadek kiedyś coś usunąłem czy po prostu maila nie podawałem (albo oni nic nie wysyłali).

Sama płytka leży i czeka na na luźniejsze dni - tak samo jak cały system FPV... (przydałby się czasowstrzymywacz).

A kolor najbardziej spodobał się żonie 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Też dostałem tą płytkę i nawet zacząłem ją programować. Niestety zabawa z tą płytką już nie wygląda tak różowo... Teoretycznie jest kompatybilna z Arduino, ale jakość bibliotek jest bardzo kiepska, np Ethernet "działa" bardzo niestabilnie. Biblioteki są własnością jakiejś firmy z Japonii, która nie udostępnia źródeł, aby można było je poprawić. Pracownik tej firmy na forum renesasrulz obiecał, że niedługo będzie poprawiona wersja bibliotek. Ale coś nie chce mi się w to wierzyć, ponieważ płytka została wydana już jakiś czas temu, a do tej pory nie ma do niej stabilnego oprogramowania. Także aby wykorzystać potencjał tej płytki trzeba by poznać architekturę procka RX61N i programować go bez użycia gotowych bibliotek. I jeszcze ten kompilator online... Jest możliwość kompilacji offline ale trzeba to sobie skonfigurować, a nie miałem jeszcze na to czasu. Dobrze, że płytkę dostałem za darmo, bo przy obecnym stanie wsparcia i oprogramowania nie jest warta swojej ceny.

PS: Jakby ktoś z kolegów chciał mieć kompilator offline to jest taki projekt KPIT. Jest za darmo, ale trzeba się zarejestrować. Po dwóch dniach od wypełnienia formularza nie dostałem odpowiedzi.

Jeśli komuś uda się zarejestrować to proszę o informację bo nie wiem czy tylko jak mam taki problem.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Niedawno zacząłem się interesować sakurą i chciałem ponownie się zarejestrować i o dziwo KPIT od razu wysłał e-mail itp.

Jeżeli chcesz poradnik jak skonfigurować kompilator offline, proszę, podzielę się:

http://embeddedfortheevil.wordpress.com/2013/07/25/how-to-configure-hew-high-performance-embedded-workshop-for-gr-sakura-board-offline-compiler/

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.