Skocz do zawartości

Idealnie dopasowany quadrocopter


Treker

Pomocna odpowiedź

Konwencjonalne quadrocoptery nie mogą do końca poruszać się tak, jakbyśmy tego chcieli. Między innymi nie potrafią przetoczyć się na jedną stronę lub ustawić pod odpowiednim kątem bez przemieszczenia. Teraz jednak nadchodzi nowa era tych robotów.

Konstruktorami są naukowcy z Max Planck Institute for Biological Cybernetics

Na konferencji IEE ICRA zaprezentowano quadrocopter, który dokładnie spełnia nasze polecenia. Możemy teraz bez problemu sterować jego pozycją i orientacją w przestrzeni. Po co to komu?

Zastosowań może być wiele, ale to, które pierwsze przychodzi na myśl to oczywiście fantastyczny system operowania kamerą. Większość tego typu robotów jest wyposażona obecnie w kamerę, dzięki której mogą rejestrować, co się dzieje wokół nich. Jednak możliwość precyzyjnego ustawienia robota pozwoli na dokładniejszą realizację zadania. Naukowcy planują również dalsze testy, które będą wymagały interakcji z otoczeniem, chociażby przez użycie narzędzi przez quadrocopter.

Zobaczcie sami, jak zgrabnie się porusza

Pomyślcie, taki robot mógłby Wam przynosić potrzebne rzeczy ze strefy serwisowej podczas zawodów, kręcić Wam filmy... Przydałaby się Wam taka pomoc?

Źródło: http://beta.spectrum.ieee.org/robotics

Link do komentarza
Share on other sites

Nie bardzo wiem czemu to ma służyć - Właśnie zwykle chcemy "prostego" kadru, więc po to stosuje się gimbale (ostatnio jest moda na BLDC i sterownik alexa) które właśnie niwelują takie przechyły copterów podczas lotu... Podobnym projektem zajmuje się RChacker:

Z tym że używa tego właśnie do latania w różnych kierunkach, ale BEZ przechylania coptera, dla lepszej stabilizacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.