Skocz do zawartości

Sprawdzanie schematów minisumo


KCPR

Pomocna odpowiedź

Bardzo proszę o sprawdzenie schematów minisumo. Wrzucam trzy schematy bo robot będzie się składał z czterech płytek: górnej, dolnej i dwóch identycznych bocznych. W internecie wyczytałem że XMega mimo, że pracuje z napięciem 3,3V to napięcie na pinach rzędu 5V nie będzie dla niej problemem. Jako silniki użyję POLOLU HP 30:1 a zasilanie to Li-Pol 7,4V 700mAh.

Schemat górnej płytki:

Schemat płytki dolnej:

Do akcelerometru dałem goldpiny, bo będę używał modułu, gdyż wszystkie akcelerometry jakie znalazłem są w obudowach LGA.

Schemat płytki bocznej:

Link do komentarza
Share on other sites

Masz 8 par VCC-GND daj tyle kondensatorów między ile par zasilania. Po co Ci pomiar temperatury? 10R przy diodach to stanowczo za mało. Nie wiem po co Ci kondensator i rezystor przy diodach, Pull-up i eliminacje drgań styków możesz zrobić programowo. 2 transoptory to trochę mało a sprawdzanie możesz zrobić przez ADC. Po co Ci tylko ten 1 sharp? Jak używasz diod IR to to albo sharpy. Do czego ACC? Do detekcji zderzeń? Masz jakiś pomysł na to?

Link do komentarza
Share on other sites

Na ACC miałem taki pomysł, żeby wykrywać kiedy np. wystąpi podwadzenie robota i w wyniku tego podniesienie przodu lub tyłu, i dodatkowo do wykrywania czy nastąpiło przemieszczenie . Zamiast dawać czujnik przemieszczenia, np. z myszki komputerowej to pomyślałem, że prędkość będę odczytywał z enkoderów na kołach a ACC będzie informował czy jest przemieszczenie czy nastąpiło zablokowanie robota. Sharpy będą po jednym z boku czyli w sumie dwa ale jak lepiej wszystko zrobić na jednym typie czujników to zamienię to na IS471FE. Przy diodach LED dałem takie małe rezystory bo będą to LED SMD 1206 niebieskie zasilanie napięciem 3V (maksymalne napięcie 3,6V) a ja zasilam je napięciem 3,3V więc takie rezystory wyszły mi z obliczeń. Pomiar temperatury pomyślałem że to fajny dodatek do pomiaru czy li-pol nie jest za bardzo obciążony. Z tymi przyciskami to rzeczywiście zrobię programowo. 2 transoptory dałem tylko na górę na wszelki wypadek, choć i tak mam nadzieję, że robot nie będzie zbyt często jeździł do góry kołami 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

To może założysz workloga? Poproś modków żeby przenieśli temat do nieukończonych. A z tymi sharpami to na bokach w sumie mogą zostać pewnie będzie większy zasięg niż te diody ir.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Rzeczywiście to dobry pomysł. Czy w związku z tym mógłbym prosić moderatora usunięcie tego tematu to zrobię workloga od nowa.

Link do komentarza
Share on other sites

Workloga możesz założyć w każdej chwili, worklog nie służy sprawdzaniu schematów tylko pokazywaniu postępu nad pracami. Jestem za pozostawieniem tego tematu, mogę go co najwyżej zamknąć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.