Skocz do zawartości

Konkretnie - początek

kertoiP

Pomocna odpowiedź

Witam,

Wiem, że jest dużo takich tematów ale nie ma tam tego czego szukam dlatego proszę o nie usuwanie.

Jeśli wszystko pójdzie po mojej myśli za rok zacznę studia związane z robotyką. Mam już małe doświadczenie z elektryką, elektroniką i programowaniem więc zamierzam zacząć robić pierwsze roboty. Tutaj pojawia się problem - od czego zacząć. Chodzi mi nie o to, żeby robić roboty z gotowych instrukcji ale zdobyć wiedzę dzięki której będę mógł samodzielnie tworzyć nowe roboty, rozwiązywać problemy. Jak najlepiej zyskać tę uniwersalną wiedzę dzięki której w pełni rozumiałbym o co w tym chodzi?

1. Wiedzieć, co chcesz wiedzieć.

2. Używać wyszukiwarki na forum.

3. Używać googli.

Wiem że nie tego oczekiwałeś, ale nikt ci nie takiej "uniwersalnej wiedzy" raczej tutaj nie wyłoży, bo jedyne co tu uniwersalne to umiejętność programowania, projektowania układów z użyciem procesora i garść podstawowych informacji o mechanice i napędach.

Jak najlepiej zyskać tę uniwersalną wiedzę dzięki której w pełni rozumiałbym o co w tym chodzi?

Zaczniesz się tym zajmować-zaczną się problemy - rozwiążesz problemy - zdobywasz wiedzę.

Zrób np. linefollowera Nawyka, a potem pomyśl, co by tutaj zrobić, by usprawnić tą konstrukcję?

Wiedza uniwersalna przychodzi sama, jak już zaczniesz się tym zajmować.

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z tego co widzę wszędzie potrzebne są mikrokontrolery, a ja nie mam o nich żadnego pojęcia więc od nich zacznę

do nauki programowania polecam książki autorstwa Mirosława Kardasia, oraz jego forum pomocy technicznej: http://forum.atnel.pl/ mozna tam spotkać ciekawych ludzi, ktorzy chętnie wyciągną pomocna dłoń

A ja Ci powiem kertoiP, że to, że są programowalne mikrokontrolery to ogromna zaleta i sam to docenisz jak zrobisz pierwszy własny projekt i będziesz miał możliwość aktualizacji, poprawy itp. zmieniając kilka linijek w kodzie. Również polecam wyżej wymienioną pozycję. Dowiesz się z niej nie tylko informacji o samym języku, bowiem pierwsze rozdziały są poświęcone budowie samego mikrokontrolera, jego poszczególne moduły są omówione dość dokładnie i naprawdę bez wiedzy wykraczającej ponad ogólne pojęcia z zakresu "prądu" w pojęciu działu na lekcjach fizyki, dasz sobie w zupełności rade.

Zacznij od prostego projektu, jeśli ciągnie cię do robotów, to wskazany przez sosunsa lf kolegi nawyka - do znalezienia na forum. będzie idealny.

Swoją drogą pozdrawiam rówieśnika. 😉

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, dzisiaj udało mi się pierwszy raz zaprogramować uC 🙂

Swoją drogą pozdrawiam rówieśnika. 😉

Ja również pozdrawiam.

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.