Skocz do zawartości

Zielone elementy w Altium Designer


KCPR

Pomocna odpowiedź

Witam,
Mam pewien problem z Altiumem. Otóż robię biblioteki do niego, i po zrobieniu kilku kondensatorów postanowiłem zobaczyć na PCB czy wszystko robię jak należy i czy wszystko co do tej pory zrobiłem działa jak powinno. Zrobiłem nowy schemat, następnie z tego schematu zrobiłem PCB i okazało się, że po włączeniu widoku 3D płytki wszystkie elementy są w kolorze zielonym. Szukałem rozwiązania w internecie ale nic nie znalazłem. Czy ktoś wie czym to może być spowodowane? Dodam, że tak dzieje się nie tylko z elementami które zrobiłem, bo np. atxmega którą ściągnąłem ze strony Altiuma też ma taki dziwny kolor.

Link do komentarza
Share on other sites

Altium na zielono zaznacza elementy, z którymi jest problem. W widoku trójwymiarowym wejdź w Tools->Design Rule Check -> Run...

wyświetlą Ci się wszystkie błędy. Jak klikniesz na wyświetlonym błędzie, to pojawi Ci się jego opis. Jeśli go naprawisz, to elementy zmienią kolor "na normalne". Jeśli uważasz, że błędy nie są ważne i Ci przeszkadzają, to Tools -> Reset error markers.

Pamiętaj, że PCB powinieneś "spiąć" ze schematem, czyli najpierw narysować schemat, a dopiero potem wygenerować PCB.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk, sprawdziłem błędy tak ja powiedziałeś i rzeczywiście było ich sporo. Usunąłem wszystkie i elementy teraz wyglądają tak jak powinny. Wielkie dzięki za pomoc 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.