Skocz do zawartości

Proszę o sprawdzenie schematu


jotto

Pomocna odpowiedź

Płytka z logiką będzie razem połączona z czujnikami? Czy czujniki będą na osobnej płytce? Jeżeli tak to dodaj 8-mio pinowy goldpin i podłącz do niego 6 wyjść czujników i zasilanie z masą. To samo na płytce z logiką. Wolny pin wykorzystałbym na jakiegoś switch'a.

Link do komentarza
Share on other sites

Płytkę będę wytrawiał sam - jednostronnie. Potem utnę tylko panel z czujnikami i odwrócę o 180 st. Połączę jumpery z płytki głównej do tej z czujnikami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

aixI, to nie jest prawidłowe podłączenie. Takie podłączenie będzie robiło zwarcie switchem na pojemności 100nf. Niby to niewiele, ale w momencie zwierania styków przez ułamek sekundy będzie płynął prąd wystarczający aby skrócić żywotność switcha. Powinien być wstawiony rezystor ( 100 om wystarczy) w szeregu ze switchem tak jak w moim schemacie Stridera2:

Z tym, że ja nie wstawiałem rezystorów podciągających do plusa bo włączałem podciąganie w mikrokontrolerze.

Link do komentarza
Share on other sites

@Sabre,

?

@aixI,
to jest LF z kursu Nawyka. Dodałem do niego tylko TSOP'a, USART i 3 diody więcej. Przecież nie muszę ich na początku używać. A z czasem się przyda wyłączanie na pilota czy drobne zmiany wprowadzane przez USART.

Link do komentarza
Share on other sites

Zamienione, dzięki. 🙂

A czy nic się nie powinno wydarzyć nieprzyjemnego, gdy zmienię rezystancję z 240R na 220R na anodach CNY70? Pytam się, bo w botlandzie jest paczka i w niej są 220R, a 240R nie ma.

Na deser wrzucam do sprawdzenia PCB czujników:

Udało się bez zworki! 🙂

Mógłby ktoś rzucić okiem:

Link do komentarza
Share on other sites

Myślę, że powinieneś zwiększyć rozmiar otworów w przelotkach.

Zauważ, że otwory pod rezystory wierci się, już bardzo cienkim jak na warunki domowe, wiertłem 0,6mm, a otwory w przelotkach zrobiłeś jeszcze mniejsze...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.