Skocz do zawartości

Gerber RS-247x do PDF


KonradIC13

Pomocna odpowiedź

Witam,

Mój program, w którym projektuje PCB pozwala na eksport poszczególnych warstw do formatu RS-274X, z którym niestety nie wiele zrobię poza wydrukowaniem (co nie zawsze jest moim celem, jak np po przeprowadzeniu ścieżek otwory padów są zakryte ścieżką i wtedy chcę warstwę otworów połączyć z warstwą miedzi tworząc w ten sposób warstwę na której mam puste otwory).

Czy jest jakiś program/narzędzie które pozwoliło by np. otworzyć poszczególne warstwy, przesunąć je, zmienić kolejność, odbić lustrzanie, poukładać kilka obok siebie a potem wyeksportować do PDF?

Dotychczas używałem programu GerbMagic pobranego z oficjalnej strony, działał bez problemu, mogłem dodawać warstwy, sortować je jak chcę, układać i całość zapisywać jako PDF i łatwo wysyłać gdzie chciałem, mimo to , że działał bez problemu od jakiegoś czasu woła że 'trial wygasł' i szuka pliku key.dat blokując zapisywanie i drukowanie.

Inny program jaki używałem to GerbV, który mimo fajnego działania (to samo jak GerbMagic ale bardziej przyjazny interfejs) eksportuje do PDF jak chce, mimo, że się wszystko wyświetla jak powinno (w programie) to w PDFie gubi otwory, thermal reliefs, niektóre otwory są ładne okrągłe (typowo wektorowe) a inne są całe spikselizowane.

Dlatego potrzebuję jakiegoś nowego sposobu na wykonywanie powyższych działań.

Z góry dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to nie wiem czemu, chyba kwestia przyzwyczajenia, używam pakietu Multisim+Ultiboard, to był pierwszy program na jakim się uczyłem robić schematy i PCB i tak zostało.

Sugerując EAGLE mówisz że on ma zintegrowany eksport do formatu PDF?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.