Skocz do zawartości

Samsung E1280


malyboa

Pomocna odpowiedź

Witam

Mam takie pytanie. czasem kupuje się różną elektronikę i płaci słono za nią a mam taki oto ciekawy pomysł u mnie w sklepach jest promocja i telefon SamsungE1280 kosztuje 10CHF = 33złote. nowy z baterią ładowarką gwarancją i kartą z której mozna dzwonić

http://www.samsung.com/pl/consumer/mobile-phone/mobile-phones/bar/GT-E1280BKAXEO

oto telefon Bateria jaka w nim siedzi to 3,7V Li-ion 1 000 mAh .

Niewiem jak wyglada reszta bo nie rozbierałem telefonu ale tak zastanawiam się czy nie mozna by wykorzystac elektroniki z takiego telefonu do jakiegos projektu ?

Przeciez sam kolorowy wyswietlacz napewno ma jakąś wartość.

Podpowiedzcie coś. Co wy o tym myslicie.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Ja odradzam tego typu zabawy, szczególnie, gdy nie ma się doświadczenia w elektronice. Wydobycie potrzebnych części może być nieopłacalne i trudne. Pomijając baterię i wyświetlacz niewiele da się wyciągnąć z takiego urządzenia. Zakup telefonu, aby wylutować kilka rezystorów, to raczej zły pomysł.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam

To może nie na temat elektroniki ale co zrobić.

Do rzeczy, niektóre telefony "większość starszych" obsługuje komendy at.

Dzięki temu możesz sterować diodą za pomocą sms możesz wysyłać sms dzwonić odtwarzać dźwięki i tym podobne.

A to wszystko przy pomocy uc i uart.

Tylko trzeba się męczyć z konwersją sygnałów bo w telefonie chyba jest 3.3 albo zastosować Serie L.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dodam jeszcze, że Atmel odchodzi o takiego podziału. W tej chwili produkowana jest przykładowo ATmgea8a, która może być zasilana od 2.7 - 5.5V. Nie ma dwóch osobnych układów nisko i "wysoko" napięciowego.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

mi14chal

To było pytanie retoryczne bo ją napisałem jakieś 5 posłów wyżej że można wykorzystać atmege serii L , a ty napisałeś

poco się bawić w konwersję jak można wszystko zasilać z 3.3v?

"czytamy może się nieznaczne różnic bo mój fon nie obsługuje cytatów"

To ja zacytowałem sam siebie i zadałem pytanie "retoryczne" czy atmega serii L jest Zasilana 3.3v.

I o co ten cały hałas?

A żeby napisać coś więcej niż offtop to z takiego telefonu można wyjąć jeszcze silnik od wibracji.

Link do komentarza
Share on other sites

• Speed Grade:

– 0 – 4 MHz @ 1.8 – 5.5V

– 0 – 10 MHz @ 2.7 – 5.5V

– 0 – 20 MHz @ 4.5 – 5.5V

To jes tabela dla attina 13a ale raczej dla atmegi nie będzie się za bardzo różniła.

Z tabelki wynika że max jest od 4.5v.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.