Skocz do zawartości

Robot Challenge 2009, Wiedeń, Austria - 21.03.09


CeDron

Pomocna odpowiedź

RobotChallenge 2009 to największe w Austrii otwarte zawody, amatorskich robotów autonomicznych i mobilnych. W 2008 roku wzięło w nich udział ponad 100 uczestników, w wieku od 12 do 60 lat z terenu całej Europy.

Organizatorem RobotChallenge jest Austrian Society for innovative Computer Science (InnoC), przy współpracy Austriackiego Ministerstwa Nauki.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się w Wiedniu, 21 marca 2009 (sobota).

Uczestnicy mogą wystartować ze swoimi robotami w następujących dyscyplinach:

- Autonomiczne roboty sumo:

- Standardowe sumo (3kg, 20cmx20cm)

- Minisumo (500g, 10cmx10cm)

- Microsumo (100g, 5cmx5cm)

- Puck collect (roboty zbierające pionki w wybranym kolorze i przenoszące je do swojej bazy)

- Follow the line - wyścig robotów podążających wzdłuż czarnej linii na białym podłożu, przy czym rozgrywane będą tu dwie konkurencje:

- Slalom równoległy

- Slalom równoległy z przeszkodami (tunel, urwana linia, przeszkoda na linii)

- Freestyle (możliwość zaprezentowania dowolnej konstrukcji robotów, nie należących do wyżej wymienionych kategorii)

Udział w zawodach może wziąć każdy, organizatorzy nie pobierają żadnych opłat od uczestników.

 

Rejestracja drużyn do 28.02.2009 na stronie:

Rejestracja

Więcej informacji oraz szczegółowe regulaminy poszczególnych konkurencji na stronie organizatora (jęz. niemiecki, angielski):

www.RobotChallenge.at

331af35624.thumb.jpg.113e20c8635a3ba03a8fc608022b0438.jpg

Link do komentarza
Share on other sites

Kto na to jedzie??

Są jakieś nagrody do wygrania??

Ja się wybieram z sumo, mikrosumo i minisumo 🙂

ale jeszcze się nie zarejestrowałem i mój kumpel też jedzie z trzema robotami.

PS. mikrosumo w odrużnieniu od innych klas mają ograniczoną wysokość do 5cm. W powyższym poście tego nie ma.

Link do komentarza
Share on other sites

Byłem, widziałem - warto się wybrać. Nie wiem jak w tym roku, wiem że sporo ludzi z PL jedzie.

W minisumo jest na prawdę ciężko. Są tam konstrukcje światowego poziomu. Widać pracę i $$. W mikrosumo też są faworyci - ostatnio wykosili wszystkich, ale zawodników było tylko kilku. W sumo za to poziom jest delikatnie mówiąc niskawy - w zeszłym roku bez problemu normalnym sumiakiem wpadłoby się na podium.

Co nie znaczy że w tym roku będzie tak samo!

Nie ma typowych nagród (symboliczne, coś jak we Wrocku).

Link do komentarza
Share on other sites

Ja będę jechał tam swoim samochodem. Zamierzam wystawić robota SUMO 3kg i może minisumo, jeśli zdążę go skończyć do wyjazdu. Zarejestrowałem się już w obu konkurencjach.

Nocleg z 20/21 marca mam już zarezerwowany w Etap Hotelu (jest to sieć budżetowych hoteli), niedaleko miejsca, w którym odbędzie się ta impreza. Cena hotelu wraz ze śniadaniem 50EUR.

Jadę sam, więc mogę zabrać jeszcze 2-3 osoby (nie więcej niż trzy, żeby w miarę wygodnie się jechało).

Wyjeżdżam 20 marca wcześnie rano z Wejherowa i będę jechał trasą jak na załączonej mapce.

Jeśli ktoś chce się zabrać ze mną, proszę o kontakt na priv. Chętnie pomogę i zabiorę po drodze do Wiednia.

Pierwszeństwo mają osoby które chcą zabrać swojego robota aby uczestniczyć w zawodach.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Zobacze co da się zrobić. 🙂

Założyłem sobie wczoraj konto na Youtube więc na pewno wstawię swoje walki, a o jakieś zdjęcia też się postaram.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.