Skocz do zawartości

Najcichsze silniki do quad coptera


chrusty

Pomocna odpowiedź

Witam,

Postawiłem sobie za cel zrobienie możliwie jak najcichszego drona ale potrzebuję waszej pomocy i rady.

1. Jaki silnik do quad-coptera polecilibyście, możliwie najcichszy.

2. Czy macie jakieś pomysły jak wyciszyć silnik?

3. Czy różnica w dźwięku pomiędzy silnikiem szczotkowym a bez szczotkowym jest znaczna.

4. Co jest najbardziej dźwięko twórcze w silniku, wirnik, czy sam silnik?

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Share on other sites

4. Co jest najbardziej dźwięko twórcze w silniku, wirnik, czy sam silnik?

Śmigło 😋, jeśli kolega chce podglądać sąsiadki, tudzież inne cuda natury to quadrocopter się raczej do tego nie nadaje. Nawet gdybyś użył dość profesjonalnych silników, które mają mniejsze obroty, ale za to wymagają większej średnicy śmigieł do dalej pozostaje ci szum powietrza od śmigieł, a przy tym świst silników to pikuś.

Link do komentarza
Share on other sites

Śmigło 😋 , jeśli kolega chce podglądać sąsiadki, tudzież inne cuda natury to quadrocopter się raczej do tego nie nadaje. Nawet gdybyś użył dość profesjonalnych silników, które mają mniejsze obroty, ale za to wymagają większej średnicy śmigieł do dalej pozostaje ci szum powietrza od śmigieł, a przy tym świst silników to pikuś.

Hahahaha, sąsiadki 10/10 😃 Nie nie chcę tworzyć żadnych cudów po prostu, po ukończonym hexapodzie postanowiłem, że spróbuję sił budując quad/hexa copter. Mogą być nieruchomo zawieszone w przestrzeni co chcę zaimplementować za pomocą gyro i accelerometru. Problem polega tylko na tym, że ni w ząb nie znam się na śmigłach i silnikach. Docelowo chcę wykorzystać go w mieszkaniu, a dźwięk będzie denerwujący więc chcę maksymalnie zminimalizować hałas.

Jeszcze pytanie do tematu. Czy większe śmigła będą cichsze?

Link do komentarza
Share on other sites

Posłuchaj, aby zawiesić coś o stałej masie w powietrzu musisz zrównoważyć tą masę przepychanym przez śmigła powietrzem, czyli ciągiem. Nie ma różnicy czy zrobisz to szybko obracającym się małym śmigłem czy wolno obrotowym większym śmigłem. Jest jedno ale - sprawność. Większe śmigła mają większą sprawność, ale za to silniki do nich (o niższym KV) są znacznie droższe, ale też mają wyższą sprawność, za to wymagają wyższego napięcia zasilania. Na niższych obrotach mniej hałasuje silnik, nie świszczy, śmigła pewnie też, ale to już wtedy robi ci się nie zabawka do mieszkania tylko pokaźnych rozmiarów kopterek, którym raczej w mieszkaniu nie polatasz. Jest w necie dużo for o stricte tematyce modelarskiej z działami o kopterach, czy nawet fora tylko o kopterach, jak poszukasz to znajdziesz. Osobiście sugerowałbym ci kupno kopterka biedronki. Polatasz nią w mieszkaniu, nie jest bardzo hałaśliwa i raczej nie zrobisz nią ani sobie ani komuś innemu krzywdy latając w domu. One są lekkie i mają malutkie śmigiełka, które nawet po uderzeniu w ścianę się nie łamią. Dochodzi tez aspekt finansowy, złożenie kopterka jako kompletu wraz z radiem i ładowarką i to po w miarę najniższych kosztach to kwoty rzędu 1200zł z lepszymi silnikami cena drastycznie rośnie w górę. A biedronkę kupisz już za 150zł w komplecie z radiem, ładowarką, zapasowymi śmigłami i pewnie dwoma akumulatorkami.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Z całym szacunkiem, ale w odpowiedzi na pytanie dotyczące cichych silników proponujesz mi kupno kopterka z biedronki.. to coś tu jest nie tak.

Jest w necie dużo for o stricte tematyce modelarskiej z działami o kopterach, czy nawet fora tylko o kopterach, jak poszukasz to znajdziesz

Piszę na tym forum ze względu na prestiż i wyobraźnię chłopaków dotyczącą budowy robotów, liczyłem, że ktoś mi coś doradzi, albo razem wpadniemy na pomysł zmniejszenia natężenia dźwięku, liczyłem i się przeliczyłem. Faktycznie muszę chyba nauczyć się korzystać z wyszukiwarki google na prawdę świetna sprawa, do tej pory strzelałem bezpośrednio zapytaniami SQL po DNS yahoo.

Pozdrawiam..

Link do komentarza
Share on other sites

chrusty, z całym szacunkiem, nie wiesz tak naprawdę czego chcesz czy z czym to się je, a chcesz latać po mieszkaniu. Więc dla twojego dobra i twoich bliskich również, poleciłem ci kupno kopterka biedronki. Nie są one głośne i są właśnie do pomieszczeń, a sam napisałeś, że chcesz latać w mieszkaniu. Albo napiszesz konkretnie do czego chcesz tego użyć, albo będziesz otrzymywał ode mnie rady na miarę tego co do tej pory napisałeś.

Link do komentarza
Share on other sites

proponujesz mi kupno kopterka z biedronki

To chyba nieporozumienie, nie chodzi o żadnego coptera z biedronki, tylko taki "kultowy" model o nazwie biedronka => http://allegro.pl/listing/listing.php?order=pd&string=biedronka+quadrocopter&bmatch=seng-v6-p-2-dz-0904

Zakup tego modelu wcale nie jest takim złym pomysłem - będziesz miał punkt odniesienia "hałasu" i dobrą szkołę latania. Ja ostatnio testowałem Parrota, który ma dość duże śmigła. Podczas lotów na zewnątrz był cichy, jednak ten sam hałas w domu okazywał się dość znaczny. Musiałbyś określić, co dla Ciebie oznacza cichy napęd.

Piszę na tym forum ze względu na prestiż i wyobraźnię chłopaków dotyczącą budowy robotów, liczyłem, że ktoś mi coś doradzi, albo razem wpadniemy na pomysł zmniejszenia natężenia dźwięku, liczyłem i się przeliczyłem.

A taką rozmowę jak najbardziej można prowadzić - nie widzę przeszkód 😉 Zachęcam do dyskusji osoby, które już coś tego typu zbudowały - najwięcej przyniosą praktyczne przykłady.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.