Skocz do zawartości

Minisumo z gąsienicami


Sverre

Pomocna odpowiedź

Ja rozumiem, kolego Sverre, że masz bujną wyobraźnie itd, ale średnio co kilka dni piszesz, ze robisz nowego innego robota?

Czy zrobiłeś cokolwiek prócz wymyślania nowych konstrukcji? 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

Wygrywasz tylko wtedy gdy zepchniesz przeciwnika z ringu lub przeciwnik zostanie zdyskwalifikowany. Przewrócenie nie dyskwalifikuje. Dziwię się że zabierasz się za budowę robota a nawet nie przeczytałeś regulaminu.

Obrót robota to najlepiej eksperymentalnie zmierzyć. Obliczenie tego jest dość skomplikowane.

Jakie i z czego masz gąsienice??

Link do komentarza
Share on other sites

Gąsienice zamierzam kupic gumowe w jakims sklepie modelarskim...

Co do robota kolego Treker może sie wydawać że ciagle pisze o innym robocie ale to wszysko sie tyczy tego minisumo 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołączę się do tematu.

Projektuje małego robota na gąsienicach. Mam pewien pomysł jak je (gąsienice) wykonać. Ogólnie będą miały 2cm szerokości, z wewnętrzną prowadnicą 5mm szerokości i gumowym bieżnikiem.

Zastanawiałem się jak je zamocować. Więc chcę wyciąć dwa trójkąty z laminatu i skręcić je razem w odległości 2cm W dolnych rogach zamontuje plastikowe wałki szerokości 2cm z gumowym kołem 5mm szerokości na środku, oraz z rantami o większej średnicy. Idea jest taka aby takie wałki prowadziły gąsienice za jej prowadnice Części te pochodzą z drukarki z mechanizmu przesuwu karki. W trzecim rogu będzie koło napędowe wprawiające gąsienice w ruch. Takie dwie gąsienice będą połączone w podwozie. Jak dam radę to postaram się zmieścić w wymiarach mini-sumo.

A więc w czym mam problem? W rozmieszczeniu elementów.

Po pierwsze w którym rogu umieścić koło napędowe? Będzie miało ono średnicę większą niż koła prowadzące gąsienice. Nie jestem pewien czy góra to dobre miejsce. Ale na pewno najwygodniejsze biorąc pod uwagę przekazanie napędu na nie.

Po drugie to jedne z kół prowadzących będzie napinać gąsienice. Chcę to zrealizować przez umieszczenie wałka nie w otworach okrągłych, tylko w podłużnych. W ten sposób będzie się przemieszczać do przodu lub tyłu. I tu nie wiem czy lepiej jest wypychać takie koło za zewnątrz (rozkurczanie sprężyn) czy je ciągnąć (ściskanie sprężyn).

Po trzecie to umieszczenie silników napędzających. Mam silniki RF-370C-15370 Mają one dość spore rozmiary i nie umieszczę ich w jednej osi. Także każda gąsienica oś silnika będzie miała w innym miejscu. Więc nie wiem czy lepiej jest umieścić jakieś mini serwa co by weszły w jednej osi i będzie więcej miejsca na zasilanie czy kombinować przekładnie do silników.

Biorąc pod uwagę te trzy problemy nie jestem w stanie zdecydować jak całość rozmieścić. Także liczę na wskazówki osób doswiadczonych.

Link do komentarza
Share on other sites

Prawdę mówiąc, każde miejsce ma swoje wady i zalety, ja jak robiłem robota z gąsienicami(LEGO), to dałem chyba na przodzie, ale polecałbym Ci tył, albo tam, gdzie powierzchnia styku gąsienic i koła jest największa.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.