Skocz do zawartości

Wybór książki


dzefrej0

Pomocna odpowiedź

Witam serdecznie, chciałbym zacząć zabawę z Arduino.

Chciałbym skonstruować mały prosty samochodzik, nie jestem jeszcze zdecydowany jak dokładnie miałby wyglądać, gdyż nie mam żadnej wiedzy na ten temat. Przeczytałem kilka postów dotyczących źródeł wiedzy, lecz np książka Mikrokontrolery AVR Język C Podstawy programowania wyd. II - M. Kardaś - twarda oprawa + DVD jest straszliwie droga. Jeśli naprawdę uważacie, że nie ma żadnej tańszej alternatywy to ją kupię, Jeśli natomiast jest coś co pomogło by mi w równym stopniu opanować podstawy składania i programowania arduino to bardzo proszę o propozycje.

P.S. może ktoś z forumowiczów ma tą książkę i mógłby ją odsprzedać? Może ma ktoś podobny pomysł. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Pytanie czy książka jest jedynym wyjściem? W książce M. Kardasia nie ma zagadnień dotyczących samego Arduino. Nie dowiesz się z niej jak skonstruować samochodzik.

Jest mnóstwo poradników odnośnie Arduino w Internecie w języku polskim, tych po angielsku już w szczególności. Np youtube kanał ElektroPrzewodnik (pierwszy który przyszedł mi w tej chwili na myśl) ma serię odcinków dotyczących

, gdzie poruszane są zagadnienia nie tylko od strony programowej ale też sprzętowej. Wystarczy trochę pogooglować a znajdziesz wiele tutoriali, nie tylko tych na youtube w formie video 😉 Powodzenia
Link do komentarza
Share on other sites

Dlaczego nie pomyślałem o yt 😃 Rzeczywiście sporo tutaj tego, dzięki wielkie. Odnośnie kursów arduino, masz jakiś na myśli? Ściągnąłem już kilka i wszystkie kończą się po około 2óch pierwszych częściach, albo zakładają z góry jakiś konkretny projekt.

Link do komentarza
Share on other sites

Nie mam żadnego konkretnego na myśli, ponieważ sam nie korzystam z Arduino. Po prostu przeglądając różne fora/kanały yt często się z tym spotykam. Aczkolwiek według mnie lepszym rozwiązaniem jest wymyślenie robie jakiegoś konkretnego projektu i stopniowe jego realizowanie (np. linefollower na Arduino? jest tutaj taki gdzieś na forum), niż skakanie z tematu na temat i robienie wszystkiego odrębnie 😉 O jest tutaj

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ja jednak wiedzę wolę czerpać z książki. Jak już opanujesz podstawy arduino z poradników w Internecie to polecam tą książkę:

http://botland.com.pl/ksiazki/2061-arduino-65-praktycznych-projektow-john-boxall.html

( choć tak naprawdę nie trzeba mieć żadnej wiedzy, żeby czerpać korzyści z tej książki 😃)

Sam posiadam tą książkę mimo, że arduino mam tylko własnoręcznie zrobione.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.