Skocz do zawartości

DJI Phantom 2 + gimbal + GoPro + FPV - Podsumowanie


Komentator

Pomocna odpowiedź

html_mig_img
Minęło już kilka tygodni, podczas których miałem okazję obserwować moją okolicę z lotu ptaka. Wszystko dzięki DJI Phantom 2 wraz z odpowiednim sprzętem wideo.W tym wpisie skupie się na rejestrowanym i transmitowanym obrazie.

UWAGA, to tylko wstęp! Dalsza część artykułu dostępna jest na blogu.

Przeczytaj całość »

Poniżej znajdują się komentarze powiązane z tym wpisem.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam serdecznie,jestem tu nowy i chciałbym się czegoś dowiedzieć.

Jestem szczęśliwym posiadaczem phantoma 2 niestety jeszcze nie dokupiłem gimbala,chciałbym podłączyć pod niego swoją kamerkę gopro hero 3 wszystko nie wydaje się zbyt skomplikowane ale mam pewne obawy a mianowicie chodzi mi o przekaz obrazu z kamery na jakieś urządzenie.Testowałem połączenie Wifi z ciekawości i okazało się że obraz jest przenoszony z opóźnieniem..:/ testowałem to na różnych urządzeniach i efekt był taki sam.I teraz moje pytanie,jak to się ma do phantoma? Z tego co mi wiadomo obraz jest przekazywany przez jakiś transmiter,czy po podłączeniu go obraz będzie przekazywany od razu??? Proszę o szybką odp 🙂 Robert

Link do komentarza
Share on other sites

theelvis94, z tego, co wiem, to transmisja obrazu przez WiFi może wręcz generować problemy z komunikacją między samym Phantomem, a pilotem. Lepiej skorzystać z modelarskich transmiterów - w obrazie nie zauważyłem znaczących opóźnień.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

theelvis94, z tego, co wiem, to transmisja obrazu przez WiFi może wręcz generować problemy z komunikacją między samym Phantomem, a pilotem.
Jako ciekawostkę podam, że jak w pokoju odpalałem radio (2,4GHz), to komunikacja WiFi siadała prawie całkowicie. Za pierwszym razem pół godziny próbowałem się zalogować do routera by zobaczyć co się dzieje 😉
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.