Skocz do zawartości

Moduły przekładni planetarnych do silników dc - skąd?


Nawyk

Pomocna odpowiedź

Kupiłem po okazyjnej cenie 3 zł silniki ESCAP'a, zastanawiam się teraz czy można gdzieś dostać przekładnie w postaci modułów zakładanych na oś silnika? W wielu sklepach widziałem gotowe zestawy, ale skoro mam silniki to zależy mi tylko na kupnie takiego modułu...Szukałem, lecz nie znalazłem. Może ktoś się orientuje w tym temacie, jeśli tak to z góry dziękuję za wszelkie linki/wskazówki.

Pozdrawiam

PS pisząc "moduł", mam namyśli tą ciemniejszą część osadzoną na wale silnika:

(zdjęcie tylko poglądowe)

Konkretnie model moich nowych silników to ESCAP 16N 28, ale interesują mnie również firmy/sklepy w których można dostać taki moduł do innych silników.

Link do komentarza
Share on other sites

http://www.wobit.com.pl/

Niestety jeśli chcesz się dowiedzieć o jakieś ceny to trzeba do nich pisać, a oni dopiero się wtedy zorientują u producenta. Na pewno nie będą to ceny żedu kilku kilkunastu złotych.

Jeszcze widziałem w modelarskich kiedyś przekładnie planetarne ale tylko jednostopniowe.

  • Lubię! 1
  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sam silniczek to dopiero połowa sukcesu - przekładnie są równie istotne i dopiero w ten sposób można złożyć napęd.

Prodecent - Portescap sprzedaje również same przekładnie, ale koszt jest spory (kilkaset PLN) Na pewno takie silniczki w kolekcji to fajna sprawa, ale przekładnia może stanowić problem. Przekładnie różnych producentów nie są ze sobą kompatybilne. Czasem można je upolować na ebayu. Tylko czy warto...

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Rozwiązaniem może być zakup zębatek w sklepach modelarskich z akcesoriami rc - mocowane są na wale silnika przy pomocy śruby (ew. prowizorycznie dopasować można przy pomocy termokurczki) - mam tu na myśli zestaw zębatki atakującej i odbierającej...choć z uzyskaniem większych przełożeń może być problem. Dlatego powstał ten temat 🙂

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

➡️

Kupiłeś same silniczki czy z reduktorami ślimakowymi?,

Pozdrawiam

A do kogo jest skierowane to pytanie? Jeśli do mnie to chyba całość czyli silniczki z przekładnią ślimakową, to co było na zdjęciu (tak sadzę).

Link do komentarza
Share on other sites

➡️ Sabre

Ano do Ciebie, przez roztargnienie kliknąlem strzałkę a o reszcie zapomniałem, prosze o wybaczenie. Co do tych napędów to klawa rzecz z przekładnią oczywiście, łatwa adaptacja w robocie, powiem bardzo łatwa no i "markowo".

Link do komentarza
Share on other sites

Sorki że się wtrącę do tematu, ale co wy takiego "nadzwyczajnego" widzicie w tych silnikach?

[ Dodano: 28 Lut 09 12:18 ]

Aha, dopiero zobaczyłem cenę 😉 3pln...

Link do komentarza
Share on other sites

Escap, Maxon...to takie "mercedesy" wśród silników DC 🙂 duży moment i prędkość, mały pobór prądu. Musiał byś sprawdzić w praktyce jak taki escap działa i porównać go ze złomiakiem np cd-romu żeby nas zrozumieć 😉 Warto też wspomnieć o szwajcarskiej produkcji...

A cena 3 zł za taki sprzęt to kosmos 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Nawyk już nie cuduj, ja uznaje tylko silniki faulhaber'a, to są prawdziwe mercedesy wśród silników (te wasze to może volvo jak szwajcarskie).

Tym silnikiem od cd-romu i zrozumieniem to mnie obraziłeś. Bez kitu. 😤

a co do ceny, to raczej bez powodu takie tanie nie są... (mogę się mylić, ale nowe nie są i silników bez powodów się nie wymienia - do robotów owszem wystarczą, ale mówię o zastosowaniach w automatyce [przemysł], a tam nie ma miejsca na bicie na ośce, luzy itp, które w robotach amatorskich nie mają aż takiego znaczenia)

ps. popatrzcie sobie na prawdziwe silniki 😉http://www.faulhaber.de

Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie,zapomniałem o faulhaberze, nie korzystałem z nich a jedynie czytałem w jakimś temacie. Ceny nówek są dla mnie skrajnie zaporowe więc taka okazja na allegro to dla mnie (i jak się domyślam także innych ludzi) jedyna okazja na szczyptę luksusu 😉 A i należy wspomnieć że jest to forum poświęcone głównie robotyce amatorskiej, a nie automatyce przemysłowej więc nikt nas raczej z zastosowania używanych silników rozliczać nie będzie - najważniejsze żeby działały zgodnie ze swoimi specyfikacjami a osiągi odbiegające od standardowych (mówię tu o zaletach) traktowane powinny być jako bonus i wywoływacz lekkiego kiwania z uznaniem głową.. 😉

pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.