Skocz do zawartości

Programator do Piccolo, PIC lub AVR


Mars

Pomocna odpowiedź

Po małej przerwie chyba wrócę do zabaw z mikrokontrolerami. Do tej pory była ATmega8 i trochę Arduino Uno (ATmega328). Myślę, że teraz mógłbym wskoczyć poziom wyżej i skorzystać z czegoś bardziej potężnego. Ale nie chodzi mi o gotowe rozwiązania, bo wolę dłubać od zera i cieszyć się z rozwiązywania tych malutkich problemów, niż kupić sobie Raspberry PI i przez to ominąć najlepszy kawałek. Do szybkiego prototypowania i testowania kodu mogę wykorzystywać Arduino. Mam dostęp do trzech innych mikrokontrolerów: TI Piccolo TMS320F28027 [TSSOP38], Microchip PIC18F14K22 [DIP20] (nie taki potężny, ale parametry ma lepsze od starych AVR, w tym szybszy ADC) oraz Atmel AVR AT32UC3L016 [TQFP48].

Problem polega na tym, że trzeba je jakoś zaprogramować. Do PIC'a znalazłem tanie rozwiązanie: http://www.ebay.com/itm/121559682784

Do Piccolo nie udało mi się znaleźć programatora w rozsądnej cenie. Jedynie znalazłem informację, że potrzebny JTAG, a to już wygląda na drogie cholerstwo (student, budżet ograniczony...). Do ostatniego jest niby AVR Dragon, ale to też $$. Pytanie więc do was: Są jakieś tanie rozwiązania, by móc zaprogramować ww. MCU? Może ktoś ma jakiś programator do odsprzedania?

Link do komentarza
Share on other sites

Wydaje mi się, że USBASP nie ogarnie 32-bitowych uC. Niestety nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Odnośnie PICkit, no to niestety, ale za drogie. A już na pewno za drogie do wykorzystania z tym, co mam. Znalazłem coś takiego: https://sites.google.com/site/thehighspark/arduino-pic18f, ale czy da się to przełożyć na ten, który mam, to nie mam bladego pojęcia.

Odnośnie Piccolo nikt nic nie wie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.