Skocz do zawarto┼Ťci

Silniki krokowe do mini CNC

mog123

Pomocna odpowied┼║

Siemano ­čÖé

b─Öd─Ö budowa┼é malutkie cnc o polu roboczym 8x8x8cm, uda┼éo mi si─Ö za┼éatwi─ç fajne prowadnice i mo┼╝liwo┼Ť─ç budowy calej konstrukcji w pracy. Na elektronik─Ö zdecydowa┼éem si─Ö u┼╝y─ç grbl + arduino + stepsticki. Docelowo chcia┼éem rze┼║bi─ç w wosku i robi─ç odlewy jak w poradniku lcamtuf'a. Wrzeciono b─Ödzie z dremela z przed┼éu┼╝k─ů(dremel b─Ödzie le┼╝a┼é z boku tak by silnik├│w nie m─Öczy─ç). Samym dremelem, kt├│ry posiadam uda┼éo mi si─Ö ci─ů─ç aluminium, wi─Öc licz─Ö ┼╝e w nag┼éych wypadkach uda mi si─Ö te┼╝ i ten materia┼é poci─ů─ç. Jako ┼╝e wszystko ma by─ç mega lowcostowe to szukam tanich krokowc├│w na allegro. Chcia┼éem znale┼║─ç co┼Ť z jako takim momentem do ~10PLN/sztuke. Znalaz┼éem co┼Ť takiego:

http://allegro.pl/silnik-krokowy-stp-43d1016-02-cnc-i5065378697.html

ale nie wiem czy nie ma obecnie lepszej opcji. Mo┼╝e kto┼Ť bardziej obcykany co┼Ť dobrego poleci?

Pozdro ­čÖé

Niestety w kwestii krokowc├│w nie pomog─Ö, ale napisz─Ö co┼Ť w sprawie wrzeciona. Kiedy┼Ť widzia┼éem fajny projekt, gdzie zamiast ogromnego klocka-wrzeciona by┼é modelarski outrunner BLDC:

Takie rozwi─ůzanie jest l┼╝ejsze od dremela, a ze zmniejszon─ů mas─ů idzie mniejsza bezw┼éadno┼Ť─ç, dalej wi─Öksze przyspieszenia przy tych samych silnikach (o, jednak zahaczy┼éem o silniki) czyli og├│lnie szybsza obr├│bka. Tylko je┼Ťli masz ju┼╝ dremela, to kupno BLDC wychodzi poza ramy lowcostowo┼Ťci. No i mo┼╝esz w ┼éatwy spos├│b sterowa─ç pr─Ödko┼Ťci─ů wrzeciona.

dremel w┼éa┼Ťnie mam z przed┼éu┼╝k─ů, co┼Ť podobnego jak tutaj (model inny, ale foto pokazuje ocb):

http://fanbiedronki.pl/files/g/2_Promocje_2012.07.30_9.jpg

Dremel sobie b─Ödzie le┼╝a┼é obok cnc, gdzie┼Ť tam przymocowany, a brama b─Ödzie sam─ů ko┼äc├│wk─Ö wozi─ç, wi─Öc tyle co nic ­čśë

Hmm, czyli ruchoma brama? W sensie brama XYZ, czy tylko XY czy XZ? Generalnie brama to dosy─ç kawa┼é maszyny i jak mo┼╝na j─ů unieruchomi─ç, to zwykle si─Ö to robi. Interesowa┼éem si─Ö kiedy┼Ť tematem amatorskich CNC i w ma┼éych maszynkach najcz─Ö┼Ťciej by┼éo tak, ┼╝e st├│┼é w X (czy tam Y, prz├│d-ty┼é) sobie je┼║dzi┼é, brama nieruchoma i wrzeciono z osi─ů Z w Y je┼║dzi┼éo. Tak jak w reprapach, tylko Z z Y zamienione. Mo┼╝e najlepiej by┼éoby policzy─ç po prostu momenty, kt├│re potrzebujesz w najs┼éabszej wersji (jakie max przyspieszenia/si┼éy) i potem dobieranie silnik├│w? ­čśő

W og├│le mam tego 'dremelka'... musz─Ö pokmini─ç z przerobieniem silnika na pr─ůd sta┼éy, bo to nie ma momentu ­čśâ

Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.
Zarejestruj si─Ö lub zaloguj, aby ukry─ç t─Ö reklam─Ö.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta┼╝ PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
┬á┬á ÔÇó Darmowe p┼éytki dla student├│w i projekt├│w non-profit
┬á┬á ÔÇó Tylko 5$ za 10 prototyp├│w PCB w 24 godziny
┬á┬á ÔÇó Us┼éuga projektowania PCB na zlecenie
┬á┬á ÔÇó Monta┼╝ PCB od 30$ + bezp┼éatna dostawa i szablony
┬á┬á ÔÇó Darmowe narz─Ödzie do podgl─ůdu plik├│w Gerber
Zobacz r├│wnie┼╝ ┬╗ Film z fabryki PCBWay

Do┼é─ůcz do dyskusji, napisz odpowied┼║!

Je┼Ťli masz ju┼╝ konto to zaloguj si─Ö teraz, aby opublikowa─ç wiadomo┼Ť─ç jako Ty. Mo┼╝esz te┼╝ napisa─ç teraz i zarejestrowa─ç si─Ö p├│┼║niej.
Uwaga: wgrywanie zdj─Ö─ç i za┼é─ůcznik├│w dost─Öpne jest po zalogowaniu!

Anonim
Do┼é─ůcz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa─ç...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr├│─ç formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw├│j link b─Ödzie automatycznie osadzony.   Wy┼Ťwietla─ç jako link

×   Twoja poprzednia zawarto┼Ť─ç zosta┼éa przywr├│cona.   Wyczy┼Ť─ç edytor

×   Nie mo┼╝esz wklei─ç zdj─Ö─ç bezpo┼Ťrednio. Prze┼Ťlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw├│rz nowe...

Wa┼╝ne informacje

Ta strona u┼╝ywa ciasteczek (cookies), dzi─Öki kt├│rym mo┼╝e dzia┼éa─ç lepiej. Wi─Öcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno┼Ťci.