Skocz do zawartości

Prusa i3


aixI

Pomocna odpowiedź

Witam

Też się przymierzam do drukarki 3D, znalazłem chyba najtańszą 🙂 Będę stawiał pierwsze kroki a jeszcze nigdy nie miałem do czynienia z drukarką 3D. Drukarka ma być uzupełnieniem mojego nowego zajęcia jakim jest programowanie i zabawa z Arduino Leonardo 🙂 Dodam że projektuję w SolidWorks i brak mi tylko "przelania projektu w rzeczywistość" i tu właśnie widział bym drukarkę 3D. Nie ma to być drukarka do jakiś profesjonalnych projektów raczej jako zabawa, nowe doświadczenia i nauka. Z Arduino też spotkałem się 2 mies. temu i jestem zafascynowany:) nie śpię po nocach a rano do pracy trzeba! Czy moglibyście coś doradzić czy taką drukarkę warto kupić:

http://allegro.pl/2015-drukarka-3d-prusa-i3-lcd-sd-2kg-gratis-i5152481650.html

Z góry dzięki za wszelkie sugestie i pomoc w wyborze drukarki..

Link do komentarza
Share on other sites

chemik72, Jeśli szukasz taniej drukarki 3D, to mogę Ci sprzedać złożoną prusę i2 za 999zł

Jak dorzucisz 200zł to dostaniesz pakiet materiałów (900g abs, 800g pla jednego typu i 200g pla innego typu, kapton, taśmę malarską, zestaw do robienia soku abs)

Proste szkolenie gratis.

Link do komentarza
Share on other sites

Cześć

mosi2 dzięki za propozycje ale wolał bym coś nowszego, a i cena jaką chce przeznaczyć ma większe widełki tak do 2,5k. Bardziej bym prosił o opinie tej drukarki lub namiar na coś podobnego i nowego.

Podczas dalszych poszukiwań znalazłem jeszcze Velleman K8200, wydaje się na solidniejszą ze względu na aluminiowe profile ale nie wiem czy ma to aż takie znaczenie? Może troszkę droższa ale chyba lepiej dać więcej i mieć ją na jakiś dłuższy czas niżeli kupować najtańsze i być nie do końca zadowolonym z efektów. No i sprzedawca też chyba bardziej wiarygodny.

Co powiecie o tym modelu, może ktoś ma jakieś doświadczenia?

http://allegro.pl/drukarka-3d-velleman-k8200-dostepna-od-reki-i4835880129.html

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

mosi2 no masz na pewno racje 🙂 ale z drugiej strony można by tak bez końca. Bo zawsze można troszkę dołożyć 200-500 i mieć coś lepszego. Zakup drukarki 3D nawet za te 2500 to trzeba według mnie dobrze przemyśleć bo to dla mnie będzie raczej "zabawka" no nie liczę że nauka...nie będę na tym zarabiał więc jest to inwestycja bezzwrotna. Tak na marginesie, nie dam rady wynegocjować z żoną takiej sumy, ledwo mi się udało 2k 🙂 a i to miałem przesłuchanie jak w prokuraturze:)

Ps. Skupiam uwagę nad tym Prusem i3 co pisałem na początku. Napisałem do sprzedającego o możliwość płatności przy odbiorze bo coś mam obawy. Niby komentarze ok ale mało przedmiotów sprzedanych no i ten brak możliwości płatności przy odbiorze...?!

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.