Skocz do zawartości

Problem z LSM9DS0


adkuba

Pomocna odpowiedź

Cześć

Mam problem z tym czujnikiem http://botland.com.pl/akcelerometry-moduly/2213-lsm9ds0-akcelerometr-zyroskop-i-magnetometr-imu-9dof-i2cspi-modul-sparkfun.html . Podłączyłem go do Arduino i wgrałem przykładowy program z biblioteki. Problem jest z akcelerometrem. Powinien "wyrzucać" takie wartości (A:) https://cdn.sparkfun.com/assets/3/9/7/1/5/serial_monitor-simple.png jednak ja dostaję zawsze -1.50 -1.50 1.50. Zmieniają się tylko na chwilę gdy podniosę pionowo w górę czujnik i później znowu wraca do 1.50. Czy mój moduł jest zepsuty, czy może robię coś źle? Bardzo proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Kuba

Link do komentarza
Share on other sites

Jesteś pewny, że źle działa? Bo jakby się tak zastanowić to akcelerometr wyrzuca z siebie informację o aktualnym przyspieszeniu a jak go trzymasz w ręce i się nie rusza to nie ma przyspieszenia i podaje takie same wartości w każdej osi. Nie bawiłem się nigdy akcelerometrem ale tak na "chłopski rozum" to tak powinno wyglądać. Naturalnie proszę o zweryfikowanie tego przez kogoś z większą wiedzą na ten temat.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie wiemy jak ten czujnik podłączyłeś, nie wiemy jak go zasilasz, nie wiemy jaki program wgrałeś a mamy zgadnąć co jest nie tak? Może napisz swój własny program którego działanie przynajmniej Ty rozumiesz - wtedy może nie będziesz taki rozbrajająco bezradny.

Chłopski rozum zapomniał o przyspieszeniu ziemskim - bez niego rzeczy by nie spadały ale fakt, łatwo o nim zapomnieć. Akcelerometr to mierzy i uwzględnia w swoich wynikach. Trzy pomiary z trzech ortogonalnych osi zmierzone w spoczynku powinny po kalibracji sumować się wektorowo do 9.81m/s².

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.