Skocz do zawartości

Kurs Arduino - #0 - Zapowiedź cyklu!


Pomocna odpowiedź

Cześć Wszystkim!

Chciałem się z Wami podzielić moją nową fascynacją, którą odkryłem podczas kursu elektroniki 1. Od razu po pierwszej części zaczęło mi brakować informacji, więc bez zastanowienia sięgnąłem po drugą część. No i teraz mam pytanie odnośnie dalszego rozwoju.

Podczas kursu z elektroniki zacząłem mocno interesować się programowaniem Arduino, co skłoniło mnie do zastanowienia się nad zakupem kursu poświęconego temu zagadnieniu. Lecz zauważyłem że w tym kursie jest sterownik Arduino UNO 3 a jest aktualnie dostępny nowszy model Arduino UNO 4 w podobnej cenie. Pytanie brzmi, czy jest lub będzie zestaw elementów do kursu z tym nowym sterownikiem. 

Dodatkowo, zastanawiam się, czy ktoś, kto nie ma wcześniejszego doświadczenia w programowaniu, może zacząć swoją przygodę od tego kursu, czy może lepiej byłoby zacząć od kursu C/C++? Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie?

Czekam na Wasze wskazówki i sugestie!
Jakub

PS: Dziękuję z góry za wszelkie rady!

Link do komentarza
Share on other sites

@huku witam na forum 🙂 Na ten moment kurs jest dedykowany pod klasyczne Arduino UNO R3. Osobiście płytki R4 nie traktowałbym jako nowszej wersji R3 to raczej zupełnie inne Arduino, którego np. nie da się już zastąpić tanimi klonami, które są dużą zaletą dla niektórych użytkowników. Do wykonywania wielu projektów R3 nadal będzie wystarczające, a te projekty, które wymagają np. WiFi najczęściej robione są później na ESP. Dlatego w najbliższej przyszłości nie planuję takiej zmiany, płytka R4 wymagałaby raczej zupełnie innego kursu, w którym trzeba się skupić na całkiem innych zagadnieniach. Aktualnie nadal rekomenduję start od R3, R4 można zawsze później dokupić - szczególnie, że najczęściej każdy majsterkowicz ma i tak więcej niż jedno Arduino.

Dnia 30.12.2023 o 20:27, huku napisał:

Dodatkowo, zastanawiam się, czy ktoś, kto nie ma wcześniejszego doświadczenia w programowaniu, może zacząć swoją przygodę od tego kursu, czy może lepiej byłoby zacząć od kursu C/C++?

Tak, taki był zamysł. Może to wymagać odrobinę więcej pracy, ale wiele osób pokazało już, że można przejść ten kurs nie znając nawet podstaw programowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.